Kilpailu 18.9.2011, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 8:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 cavspa Huisku Shiny Tiny's Red Violet Reija Marttinen HSKH 45,29 3,33 -5,71 0 -5,71 LUVA
2 6 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 53,09 2,84 2,09 0 2,09  
3 8 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 44,85 3,37 -6,15 5 5  
4 12 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY 47,51 3,18 -3,49 5 5  
5 9 cocspa Mato Sweetie-Pie Evening Blossom Heini Korpisaari AGRY 52,74 2,86 1,74 15 16,74  
6 11 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA 54,68 2,76 3,68 15 18,68  
  1 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  2 vlyter Papu Starring Naminami Soile Ruonala HSKH         HYL  
  3 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  4 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  5 mittel Milo Mintgarden's Rhesos Riikka Hoffrén HSKH         HYL  
  7 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 8:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 38,21 3,95 -12,79 0 -12,79 SERT
2 24 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 36,32 4,16 -14,68 5 5  
3 20 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 66,15 2,28 15,15 5 20,15  
  13 borter Into Heathberry´s Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  15 koohon Johnny Oorbellen Johnny Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  16 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         HYL  
  17 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  19 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Suvi Lehikoinen PINS         HYL  
  21 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  22 espves Marta Laronja's Disco Boogie Anna Tiainen ATD         HYL  
  25 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  26 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  14 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:25, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 18, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH 36,83 4,10 -14,17 0 -14,17 LUVA
2 30 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT 38,08 3,96 -12,92 0 -12,92 SERT
3 36 borcol Jedda Briskness Hole In One Katja Ruokolainen KAT 40,08 3,77 -10,92 0 -10,92 SERT
4 39 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 51,48 2,93 0,48 5 5,48  
5 47 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH 50,04 3,02 -0,96 10 10  
6 49 pitcol Deli Silimen Classic Delight Riikka-Liisa Pirkkalainen VAU 53,89 2,80 2,89 10 12,89  
7 41 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI 48,62 3,11 -2,38 15 15  
8 38 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 56,03 2,69 5,03 15 20,03  
  27 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH         HYL  
  29 whippe Ami Sökövintin Jx-Belamy Salla Kemppinen HAU         HYL  
  32 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  33 pitcol Poca Black Sara's Wild Pocahontas Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  40 belpam Blondi Mecberger Hinna Nina Kangas KKK         HYL  
  43 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  44 siphus Uska Seljankan Shemeikka Lauri Mansikkaniemi VEIKK         HYL  
  45 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen HSKH         HYL  
  48 lappor Lyyti Kirjokannen Torpan Tyttö Anna Agopov ATD         HYL  
  51 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  28 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         POIS  
  46 valpai Lumi Waroggi Semanthi Tea Honkasalo EKK         POIS  
  50 auspai Jumi Landzett Arbiter Irina Rytkönen HSKH         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 33,84 4,11 -10,16 0 -10,16 LUVA
2 3 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 41,68 3,34 -2,32 0 -2,32 LUVA
3 10 cavspa Huisku Shiny Tiny's Red Violet Reija Marttinen HSKH 37,87 3,67 -6,13 5 5  
4 9 cocspa Mato Sweetie-Pie Evening Blossom Heini Korpisaari AGRY 43,68 3,18 -0,32 5 5  
5 12 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY 47,77 2,91 3,77 5 8,77  
6 2 vlyter Papu Starring Naminami Soile Ruonala HSKH 49,00 2,84 5,00 15 20,00  
  1 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  4 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  5 mittel Milo Mintgarden's Rhesos Riikka Hoffrén HSKH         HYL  
  6 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  7 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  
  11 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 espves Marta Laronja's Disco Boogie Anna Tiainen ATD 32,17 4,32 -11,83 0 -11,83 LUVA
2 17 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 37,64 3,69 -6,36 0 -6,36 LUVA
3 15 koohon Johnny Oorbellen Johnny Irene Rönn-Olander PORSK 39,28 3,54 -4,72 0 -4,72 LUVA
4 24 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 33,81 4,11 -10,19 5 5  
5 19 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Suvi Lehikoinen PINS 39,40 3,53 -4,60 10 10  
6 21 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 49,59 2,80 5,59 10 15,59  
  13 borter Into Heathberry´s Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  16 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         HYL  
  20 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH         HYL  
  14 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 46,18 3,01 2,18 0 2,18  
2 27 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH 27,95 4,97 -16,05 5 5  
3 35 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH 44,40 3,13 0,40 5 5,40  
4 31 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH 32,47 4,28 -11,53 10 10  
5 29 whippe Ami Sökövintin Jx-Belamy Salla Kemppinen HAU 39,84 3,49 -4,16 10 10  
6 41 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI 42,50 3,27 -1,50 10 10  
  32 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  33 pitcol Poca Black Sara's Wild Pocahontas Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  34 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  40 belpam Blondi Mecberger Hinna Nina Kangas KKK         HYL  
  43 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  45 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen HSKH         HYL  
  47 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  48 lappor Lyyti Kirjokannen Torpan Tyttö Anna Agopov ATD         HYL  
  49 pitcol Deli Silimen Classic Delight Riikka-Liisa Pirkkalainen VAU         HYL  
  51 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  28 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         POIS  
  46 valpai Lumi Waroggi Semanthi Tea Honkasalo EKK         POIS  
  50 auspai Jumi Landzett Arbiter Irina Rytkönen HSKH         POIS  

E hyppyrata, mini 2, kello 12:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH 37,96 3,90 -5,04 0 -5,04 LUVA
2 58 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 40,91 3,62 -2,09 0 -2,09 LUVA
3 52 kääsna Akko Xtravaschnauza Andorra Emilia Kari KAT 46,94 3,15 3,94 5 8,94  
4 59 jackru Jymy Let´s Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH 35,43 4,18 -7,57 10 10  
  53 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH         HYL  
  55 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Marjatta Ekari HSKH         HYL  
  56 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU         HYL  
  57 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 12:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 36,46 4,06 -6,54 0 -6,54 LUVA
2 63 koohon Taika Estaika's Christabel Petra Mustonen HSKH 40,32 3,67 -2,68 0 -2,68 LUVA
3 64 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Maria Huttunen PORSK 40,76 3,63 -2,24 0 -2,24 LUVA
4 65 lakter Windi Big Lady´s Micro-wind Paula Polvinen HSKK 40,77 3,63 -2,23 0 -2,23  
5 60 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 43,66 3,39 0,66 0 0,66  
6 70 vehter Ninja Ronyan's Chili Laura Ahonen KKK 43,45 3,41 0,45 5 5,45  
  23 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  61 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  62 shelam Kira Sunsweet Blues Baby Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  66 kromfo Musti Weluis Ace Of Spades Martti Salonen HAU         HYL  
  67 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  68 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  69 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 12:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol Spiiku Tarawood´s I Feel Good Anne Maria Riihimäki JAU 33,04 4,48 -9,96 0 -9,96 SERT
2 83 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH 37,87 3,91 -5,13 0 -5,13 LUVA
3 77 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU 42,03 3,52 -0,97 0 -0,97 LUVA
4 71 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Nyman JAU 30,72 4,82 -12,28 5 5  
5 85 auspai Duke Duke Von Preussens Gloria Anu Korhonen HSKH 41,43 3,57 -1,57 5 5  
6 42 valpai Hukka Mihela´s Hurricane Ahti Juuso HSKH 43,77 3,38 0,77 5 5,77  
7 73 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH 45,88 3,23 2,88 5 7,88  
8 82 silnou Meri Elvenpath's Stormtossed Sea Päivi Erkkilä HSKH 38,81 3,81 -4,19 10 10  
  37 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  72 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  74 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH         HYL  
  75 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten EKK         HYL  
  76 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  78 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  79 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH         HYL  
  81 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         HYL  
  86 kulnou Lyydi Goldpaw Lovebird Minna Nyman JAU         HYL  
  87 porves Juuso Aguatelin Danube Leila Ottelin HSKH         HYL  
  30 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         POIS  
  36 borcol Jedda Briskness Hole In One Katja Ruokolainen KAT         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 56,33 2,88 7,33 0 7,33  
2 58 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 53,92 3,00 4,92 5 9,92  
3 52 kääsna Akko Xtravaschnauza Andorra Emilia Kari KAT 58,31 2,78 9,31 5 14,31  
4 55 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Marjatta Ekari HSKH 56,85 2,85 7,85 10 17,85  
5 56 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU 58,58 2,77 9,58 10 19,58  
  54 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  57 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  59 jackru Jymy Let´s Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Maria Huttunen PORSK 48,77 3,32 -0,23 0 -0,23 LUVA
2 69 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 46,82 3,46 -2,18 5 5  
3 63 koohon Taika Estaika's Christabel Petra Mustonen HSKH 50,22 3,23 1,22 5 6,22  
4 70 vehter Ninja Ronyan's Chili Laura Ahonen KKK 50,58 3,20 1,58 5 6,58  
5 65 lakter Windi Big Lady´s Micro-wind Paula Polvinen HSKK 51,81 3,13 2,81 10 12,81  
6 62 shelam Kira Sunsweet Blues Baby Sirpa Arminen HI-HA 53,90 3,01 4,90 10 14,90  
7 18 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 44,98 3,60 -4,02 15 15  
  61 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  66 kromfo Musti Weluis Ace Of Spades Martti Salonen HAU         HYL  
  67 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  68 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Reija Hirvonen HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 13:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 silnou Meri Elvenpath's Stormtossed Sea Päivi Erkkilä HSKH 44,08 3,67 -4,92 0 -4,92 LUVA
2 81 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 46,75 3,46 -2,25 0 -2,25 LUVA
3 42 valpai Hukka Mihela´s Hurricane Ahti Juuso HSKH 48,02 3,37 -0,98 0 -0,98 LUVA
4 85 auspai Duke Duke Von Preussens Gloria Anu Korhonen HSKH 48,59 3,33 -0,41 0 -0,41 SERT
5 75 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten EKK 46,46 3,49 -2,54 5 5  
6 76 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD 48,04 3,37 -0,96 5 5  
7 83 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH 48,57 3,34 -0,43 5 5  
8 73 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH 53,36 3,04 4,36 5 9,36  
9 71 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Nyman JAU 41,64 3,89 -7,36 15 15  
10 79 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH 49,21 3,29 0,21 15 15,21  
  37 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  72 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  74 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH         HYL  
  77 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU         HYL  
  78 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  80 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  86 kulnou Lyydi Goldpaw Lovebird Minna Nyman JAU         HYL  
  84 borcol Spiiku Tarawood´s I Feel Good Anne Maria Riihimäki JAU         POIS  
  87 porves Juuso Aguatelin Danube Leila Ottelin HSKH         POIS