Kilpailu 17.9.2011, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 8:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 34, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 40,08 3,72 -3,92 0 -3,92  
2 40 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 41,86 3,56 -2,14 0 -2,14  
3 58 schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA 43,37 3,44 -0,63 0 -0,63  
4 14 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU 43,42 3,43 -0,58 0 -0,58  
5 47 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 43,49 3,43 -0,51 0 -0,51  
6 43 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 46,16 3,23 2,16 0 2,16  
7 41 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 46,67 3,19 2,67 0 2,67  
8 39 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 47,29 3,15 3,29 0 3,29  
9 44 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 42,06 3,54 -1,94 5 5  
10 67 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu KKK 42,89 3,47 -1,11 5 5  
11 48 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH 43,05 3,46 -0,95 5 5  
12 53 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 45,30 3,29 1,30 5 6,30  
13 13 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 46,41 3,21 2,41 5 7,41  
14 61 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,67 3,76 -4,33 10 10  
15 59 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 40,20 3,71 -3,80 10 10  
16 65 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT 43,50 3,42 -0,50 10 10  
17 9 borter Hippu Demimoon Rosemary Anne Luoto HSKH 54,31 2,74 10,31 5 15,31  
18 42 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 46,27 3,22 2,27 15 17,27  
19 37 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA 48,84 3,05 4,84 15 19,84  
  7 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  15 parson Pulu Louise Toni Koutu KKK         HYL  
  29 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  34 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         HYL  
  36 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY         HYL  
  38 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  45 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  46 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  50 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU         HYL  
  51 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  54 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  62 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK         HYL  
  63 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros HAU         HYL  
  64 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  70 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  35 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA         POIS  
  56 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         POIS  
  66 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         POIS  
  69 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 30, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU 39,04 3,82 -4,96 0 -4,96  
2 82 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 39,57 3,77 -4,43 0 -4,43 SERT-A
3 111 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 40,50 3,68 -3,50 0 -3,50  
4 103 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 40,68 3,66 -3,32 0 -3,32  
5 106 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH 43,57 3,42 -0,43 0 -0,43  
6 83 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH 46,08 3,23 2,08 0 2,08  
7 98 manter Max Bonwild Arctic Soulmate Irina Rytkönen HSKH 46,75 3,19 2,75 0 2,75  
8 105 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 39,25 3,80 -4,75 5 5  
9 113 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK 41,85 3,56 -2,15 5 5  
10 78 skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU 42,21 3,53 -1,79 5 5  
11 73 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 42,75 3,48 -1,25 5 5  
12 97 borter Luca Flagstones Be My Joy Sari Ankkuri HSKH 45,57 3,27 1,57 5 6,57  
13 108 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 47,63 3,13 3,63 5 8,63  
14 104 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 37,10 4,02 -6,90 10 10  
15 109 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU 42,85 3,48 -1,15 10 10  
16 121 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 43,18 3,45 -0,82 10 10  
17 115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 44,83 3,32 0,83 10 10,83  
18 80 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 46,64 3,19 2,64 10 12,64  
19 116 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi KOIVU 51,96 2,87 7,96 10 17,96  
20 107 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi HAU 39,72 3,75 -4,28 20 20  
  95 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  96 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  99 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  100 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  101 parson Rane Yes Sir V.D. Elshof Farm Anne Koutu KKK         HYL  
  102 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  114 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén SVK         HYL  
  118 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  119 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA         HYL  
  120 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  77 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  
  110 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 35, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Hasu JAU 41,74 3,57 -2,26 0 -2,26  
2 186 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 41,92 3,55 -2,08 0 -2,08  
3 175 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU 42,33 3,52 -1,67 0 -1,67 SERT-A
4 155 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 38,36 3,88 -5,64 5 5  
5 187 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU 38,60 3,86 -5,40 5 5  
6 167 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 38,86 3,83 -5,14 5 5  
7 129 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU 39,17 3,80 -4,83 5 5  
8 182 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 40,41 3,69 -3,59 5 5  
9 162 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 42,50 3,51 -1,50 5 5  
10 179 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 42,74 3,49 -1,26 5 5  
11 164 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 48,39 3,08 4,39 5 9,39  
12 124 snauts Sisu Epelin Odoardo Susanna Turtiainen HSKH 48,64 3,06 4,64 5 9,64  
13 158 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk CITYB 40,28 3,70 -3,72 10 10  
14 180 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH 41,69 3,57 -2,31 10 10  
15 174 auspai Alice Alice In Wonderland Lianno Mervi Sahlström AGRY 47,03 3,17 3,03 10 13,03  
16 163 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 40,33 3,69 -3,67 20 20  
17 126 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 53,12 2,81 9,12 15 24,12  
  127 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB         HYL  
  130 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  131 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  135 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  137 borcol Ready Mcsanikan Always First Agneta Andersson HANKO         HYL  
  152 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  153 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  157 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         HYL  
  160 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         HYL  
  161 belpag Chaska Satulaakson Chaska Kristiina Alppinen P-HAU         HYL  
  165 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  166 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         HYL  
  169 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH         HYL  
  170 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  172 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  173 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  181 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  185 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY         HYL  
  134 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         POIS  
  146 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  
  154 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  156 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY         POIS  
  159 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU         POIS  
  178 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 61, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 38,08 4,57 -11,92 0 -11,92  
2 40 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 39,97 4,35 -10,03 0 -10,03  
3 21 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 40,17 4,33 -9,83 0 -9,83  
4 60 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 42,42 4,10 -7,58 0 -7,58  
5 22 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 43,02 4,05 -6,98 0 -6,98  
6 18 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD 44,25 3,93 -5,75 0 -5,75  
7 39 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 44,36 3,92 -5,64 0 -5,64  
8 50 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU 44,86 3,88 -5,14 0 -5,14  
9 3 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 45,25 3,85 -4,75 0 -4,75  
10 14 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU 45,51 3,82 -4,49 0 -4,49  
11 49 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 46,34 3,76 -3,66 0 -3,66  
12 11 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD 48,72 3,57 -1,28 0 -1,28  
13 33 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 49,44 3,52 -0,56 0 -0,56  
14 61 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 40,63 4,28 -9,37 5 5  
15 42 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 42,40 4,10 -7,60 5 5  
16 52 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU 44,53 3,91 -5,47 5 5  
17 30 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 44,70 3,89 -5,30 5 5  
18 53 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 46,33 3,76 -3,67 5 5  
19 13 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 46,52 3,74 -3,48 5 5  
20 43 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 48,33 3,60 -1,67 5 5  
21 29 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH 49,26 3,53 -0,74 5 5  
22 31 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 50,53 3,44 0,53 5 5,53  
23 27 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Alahelisten KOIVU 56,23 3,09 6,23 0 6,23  
24 67 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu KKK 45,22 3,85 -4,78 10 10  
25 44 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 47,70 3,65 -2,30 10 10  
26 51 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 48,21 3,61 -1,79 15 15  
27 16 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 51,04 3,41 1,04 15 16,04  
28 62 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 62,31 2,79 12,31 10 22,31  
29 36 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY 69,02 2,52 19,02 10 29,02  
  2 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HAU         HYL  
  4 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  5 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH         HYL  
  6 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  7 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  8 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  12 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  15 parson Pulu Louise Toni Koutu KKK         HYL  
  17 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  20 kääsna Layla Mátraszépe Radio Gaga Raila Terävä HSKH         HYL  
  24 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  26 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  28 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         HYL  
  32 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         HYL  
  34 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         HYL  
  37 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA         HYL  
  38 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  41 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK         HYL  
  45 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  46 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  47 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         HYL  
  48 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH         HYL  
  54 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  57 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH         HYL  
  58 schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA         HYL  
  59 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  63 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros HAU         HYL  
  64 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  65 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  68 shelam Indy Marian Lullaby Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  70 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  35 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA         HYL  
  1 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH         POIS  
  10 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         POIS  
  19 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  
  56 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         POIS  
  66 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 49, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 41,07 4,24 -8,93 0 -8,93  
2 77 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH 44,88 3,88 -5,12 0 -5,12 SERT-A
3 79 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH 47,59 3,66 -2,41 0 -2,41  
4 102 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 47,61 3,65 -2,39 0 -2,39  
5 115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 48,60 3,58 -1,40 0 -1,40  
6 80 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 50,78 3,43 0,78 0 0,78  
7 104 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 38,88 4,47 -11,12 5 5  
8 76 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU 39,04 4,46 -10,96 5 5  
9 71 borter Osku Heathberry`s So Far So Good Maarit Niemelä BAT 43,41 4,01 -6,59 5 5  
10 109 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU 43,89 3,96 -6,11 5 5  
11 74 shelam Nero Rasmus Annika Nisonen HAU 44,14 3,94 -5,86 5 5  
12 112 walter Thelma Wasara Wenla Nanna Mikalahti AST 44,35 3,92 -5,65 5 5  
13 92 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD 45,08 3,86 -4,92 5 5  
14 119 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 46,32 3,76 -3,68 5 5  
15 111 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 50,28 3,46 0,28 5 5,28  
16 99 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 51,07 3,41 1,07 5 6,07  
17 73 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 53,26 3,27 3,26 5 8,26  
18 95 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 40,10 4,34 -9,90 10 10  
19 121 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 43,74 3,98 -6,26 10 10  
20 96 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH 45,21 3,85 -4,79 10 10  
21 118 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA 46,98 3,70 -3,02 10 10  
22 116 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi KOIVU 56,48 3,08 6,48 5 11,48  
23 106 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH 57,25 3,04 7,25 5 12,25  
24 108 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 53,54 3,25 3,54 10 13,54  
25 98 manter Max Bonwild Arctic Soulmate Irina Rytkönen HSKH 58,80 2,96 8,80 5 13,80  
26 84 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti AST 63,91 2,72 13,91 15 28,91  
  72 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  75 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU         HYL  
  78 skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU         HYL  
  81 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino ATD         HYL  
  83 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH         HYL  
  85 kkette Pimu Guest Star Kleopatra Heidi Ranin ATD         HYL  
  86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  87 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  89 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  90 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD         HYL  
  91 kesvil Ryyni Caneris Eryn Dea Ivanov HAU         HYL  
  93 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  94 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH         HYL  
  97 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  100 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  101 parson Rane Yes Sir V.D. Elshof Farm Anne Koutu KKK         HYL  
  103 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  105 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  107 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi HAU         HYL  
  113 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         HYL  
  114 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén SVK         HYL  
  117 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  120 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  110 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 60, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW 36,94 4,71 -13,06 0 -13,06  
2 144 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW 37,26 4,67 -12,74 0 -12,74  
3 123 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Niina-Liina Linna LAW 39,03 4,46 -10,97 0 -10,97  
4 186 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 40,03 4,35 -9,97 0 -9,97  
5 173 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 40,08 4,34 -9,92 0 -9,92  
6 148 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 40,60 4,29 -9,40 0 -9,40  
7 183 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 42,14 4,13 -7,86 0 -7,86  
8 163 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 42,81 4,06 -7,19 0 -7,19  
9 166 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD 44,59 3,90 -5,41 0 -5,41  
10 179 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 45,82 3,80 -4,18 0 -4,18  
11 140 belpam Sira Harmaahurstin Dania Sanna Ristikartano I-HAH 46,78 3,72 -3,22 0 -3,22  
12 137 borcol Ready Mcsanikan Always First Agneta Andersson HANKO 47,91 3,63 -2,09 0 -2,09  
13 161 belpag Chaska Satulaakson Chaska Kristiina Alppinen P-HAU 48,22 3,61 -1,78 0 -1,78  
14 164 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 50,07 3,47 0,07 0 0,07  
15 155 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 39,01 4,46 -10,99 5 5  
16 177 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW 39,78 4,37 -10,22 5 5  
17 187 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU 41,35 4,21 -8,65 5 5  
18 167 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 41,59 4,18 -8,41 5 5  
19 175 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU 42,22 4,12 -7,78 5 5  
20 180 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH 44,43 3,92 -5,57 5 5  
21 126 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 45,53 3,82 -4,47 5 5  
22 158 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk CITYB 46,31 3,76 -3,69 5 5  
23 149 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 47,64 3,65 -2,36 5 5  
24 139 silnou Jassa Chiccoxen Jet-Black Jewel Päivi Erkkilä HSKH 48,61 3,58 -1,39 5 5  
25 147 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen HSKH 50,38 3,45 0,38 5 5,38  
26 182 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 42,12 4,13 -7,88 10 10  
27 172 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU 44,02 3,95 -5,98 15 15  
28 141 mudi Pieksu Mv's Pixel Kai Suomalainen JAU 60,61 2,87 10,61 5 15,61  
29 133 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 51,88 3,35 1,88 15 16,88  
30 168 silnou Siipi Heilurihännän Sea Breeze Sanna Ristikartano I-HAH 57,31 3,04 7,31 10 17,31  
31 160 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK 58,66 2,97 8,66 10 18,66  
32 156 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY 45,50 3,82 -4,50 20 20  
33 169 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH 63,68 2,73 13,68 10 23,68  
34 150 hovawa Väinö Damirazin Ulosheittäjä Katja Huotari HSKH 77,82 2,24 27,82 10 37,82  
  124 snauts Sisu Epelin Odoardo Susanna Turtiainen HSKH         HYL  
  125 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  127 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB         HYL  
  128 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         HYL  
  129 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  130 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  131 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  132 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  134 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         HYL  
  135 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  136 isovil Safiiri Sir Ascot´s Bright Sapphire Dea Ivanov HAU         HYL  
  138 borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST         HYL  
  142 pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Hasu JAU         HYL  
  143 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         HYL  
  151 auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  153 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  157 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         HYL  
  159 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU         HYL  
  162 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  165 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  170 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  171 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  174 auspai Alice Alice In Wonderland Lianno Mervi Sahlström AGRY         HYL  
  176 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         HYL  
  184 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST         HYL  
  185 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY         HYL  
  146 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  
  154 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  178 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 58, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 33,48 4,18 -6,52 0 -6,52  
2 39 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 34,20 4,09 -5,80 0 -5,80  
3 42 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 34,64 4,04 -5,36 0 -5,36 SERT-H
4 40 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 34,92 4,01 -5,08 0 -5,08  
5 15 parson Pulu Louise Toni Koutu KKK 35,27 3,97 -4,73 0 -4,73  
6 18 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD 35,59 3,93 -4,41 0 -4,41  
7 59 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,75 3,92 -4,25 0 -4,25  
8 4 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 36,37 3,85 -3,63 0 -3,63  
9 14 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU 36,87 3,80 -3,13 0 -3,13  
10 48 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH 37,08 3,78 -2,92 0 -2,92  
11 17 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 37,69 3,71 -2,31 0 -2,31  
12 25 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST 38,11 3,67 -1,89 0 -1,89  
13 44 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 38,16 3,67 -1,84 0 -1,84  
14 58 schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA 38,73 3,62 -1,27 0 -1,27  
15 49 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 39,00 3,59 -1,00 0 -1,00  
16 68 shelam Indy Marian Lullaby Eveliina Eklund I-HAH 39,03 3,59 -0,97 0 -0,97  
17 16 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 40,04 3,50 0,04 0 0,04  
18 31 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 40,07 3,49 0,07 0 0,07  
19 57 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 40,32 3,47 0,32 0 0,32  
20 64 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH 40,43 3,46 0,43 0 0,43  
21 26 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 40,95 3,42 0,95 0 0,95  
22 5 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 42,28 3,31 2,28 0 2,28  
23 41 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 42,30 3,31 2,30 0 2,30  
24 37 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA 34,59 4,05 -5,41 5 5  
25 35 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA 35,96 3,89 -4,04 5 5  
26 8 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 36,18 3,87 -3,82 5 5  
27 28 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST 36,52 3,83 -3,48 5 5  
28 53 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 37,26 3,76 -2,74 5 5  
29 67 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu KKK 37,70 3,71 -2,30 5 5  
30 13 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 39,89 3,51 -0,11 5 5  
31 21 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 40,38 3,47 0,38 5 5,38  
32 52 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU 41,14 3,40 1,14 5 6,14  
33 3 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 42,75 3,28 2,75 5 7,75  
34 45 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 36,16 3,87 -3,84 10 10  
35 38 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 37,63 3,72 -2,37 10 10  
36 50 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU 38,68 3,62 -1,32 10 10  
37 62 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 47,81 2,93 7,81 5 12,81  
38 23 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH 42,92 3,26 2,92 10 12,92  
39 47 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 43,28 3,23 3,28 10 13,28  
40 33 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 49,13 2,85 9,13 5 14,13  
41 20 kääsna Layla Mátraszépe Radio Gaga Raila Terävä HSKH 54,03 2,59 14,03 10 24,03  
  2 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HAU         HYL  
  6 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  12 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  22 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST         HYL  
  24 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  29 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  30 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  32 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         HYL  
  34 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         HYL  
  36 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY         HYL  
  51 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  54 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  55 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  60 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  61 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  63 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros HAU         HYL  
  11 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD         KESK  
  1 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH         POIS  
  10 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         POIS  
  19 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  
  27 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Alahelisten KOIVU         POIS  
  43 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         POIS  
  46 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         POIS  
  56 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         POIS  
  66 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Marjo Heino, koirakoita 46, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU 31,88 4,39 -8,12 0 -8,12  
2 81 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino ATD 33,00 4,24 -7,00 0 -7,00  
3 86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 33,26 4,21 -6,74 0 -6,74  
4 113 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK 35,63 3,93 -4,37 0 -4,37 SERT-H
5 73 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 35,91 3,90 -4,09 0 -4,09  
6 91 kesvil Ryyni Caneris Eryn Dea Ivanov HAU 36,03 3,89 -3,97 0 -3,97  
7 111 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 36,67 3,82 -3,33 0 -3,33  
8 102 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 36,72 3,81 -3,28 0 -3,28  
9 92 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD 36,83 3,80 -3,17 0 -3,17  
10 75 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU 37,00 3,78 -3,00 0 -3,00  
11 105 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 37,01 3,78 -2,99 0 -2,99  
12 112 walter Thelma Wasara Wenla Nanna Mikalahti AST 37,05 3,78 -2,95 0 -2,95  
13 77 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH 38,18 3,67 -1,82 0 -1,82  
14 87 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT 40,21 3,48 0,21 0 0,21  
15 94 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 40,46 3,46 0,46 0 0,46  
16 93 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK 41,48 3,38 1,48 0 1,48  
17 120 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 33,67 4,16 -6,33 5 5  
18 117 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU 35,15 3,98 -4,85 5 5  
19 79 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH 38,45 3,64 -1,55 5 5  
20 119 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 40,28 3,48 0,28 5 5,28  
21 121 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 40,88 3,42 0,88 5 5,88  
22 116 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi KOIVU 42,71 3,28 2,71 5 7,71  
23 122 shelam Seri Kiamoran Black Cherie Anne Huusela HSKH 43,01 3,26 3,01 5 8,01  
24 78 skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU 43,22 3,24 3,22 5 8,22  
25 115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 43,71 3,20 3,71 5 8,71  
26 82 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 40,28 3,48 0,28 10 10,28  
27 107 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi HAU 40,30 3,47 0,30 10 10,30  
28 99 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 43,69 3,20 3,69 10 13,69  
29 90 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD 44,10 3,17 4,10 10 14,10  
30 101 parson Rane Yes Sir V.D. Elshof Farm Anne Koutu KKK 48,78 2,87 8,78 10 18,78  
  71 borter Osku Heathberry`s So Far So Good Maarit Niemelä BAT         HYL  
  72 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  74 shelam Nero Rasmus Annika Nisonen HAU         HYL  
  80 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  83 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH         HYL  
  84 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti AST         HYL  
  85 kkette Pimu Guest Star Kleopatra Heidi Ranin ATD         HYL  
  88 kromfo Riemu Krumme Furche Voulez-Vous Anna Alanen AST         HYL  
  89 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  95 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  96 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  97 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  100 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  104 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  106 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH         HYL  
  118 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  98 manter Max Bonwild Arctic Soulmate Irina Rytkönen HSKH         POIS  
  110 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 13:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 55, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU 32,68 4,53 -7,32 0 -7,32 SERT-H
2 159 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 32,88 4,50 -7,12 0 -7,12  
3 123 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Niina-Liina Linna LAW 33,53 4,41 -6,47 0 -6,47  
4 155 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 33,94 4,36 -6,06 0 -6,06  
5 134 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU 34,17 4,33 -5,83 0 -5,83  
6 182 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 34,36 4,31 -5,64 0 -5,64  
7 186 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 35,64 4,15 -4,36 0 -4,36  
8 180 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH 36,17 4,09 -3,83 0 -3,83  
9 184 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST 37,31 3,97 -2,69 0 -2,69  
10 125 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH 38,93 3,80 -1,07 0 -1,07  
11 179 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 39,16 3,78 -0,84 0 -0,84  
12 132 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH 39,47 3,75 -0,53 0 -0,53  
13 147 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen HSKH 41,16 3,60 1,16 0 1,16  
14 128 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH 41,46 3,57 1,46 0 1,46  
15 124 snauts Sisu Epelin Odoardo Susanna Turtiainen HSKH 41,90 3,53 1,90 0 1,90  
16 144 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW 32,78 4,51 -7,22 5 5  
17 163 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 33,99 4,35 -6,01 5 5  
18 175 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU 35,20 4,20 -4,80 5 5  
19 142 pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Hasu JAU 35,23 4,20 -4,77 5 5  
20 183 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 36,39 4,07 -3,61 5 5  
21 130 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 36,85 4,02 -3,15 5 5  
22 131 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU 38,89 3,81 -1,11 5 5  
23 137 borcol Ready Mcsanikan Always First Agneta Andersson HANKO 39,52 3,74 -0,48 5 5  
24 171 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Jaana Sievänen HSKH 42,60 3,47 2,60 5 7,60  
25 141 mudi Pieksu Mv's Pixel Kai Suomalainen JAU 43,06 3,44 3,06 5 8,06  
26 162 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 34,12 4,34 -5,88 10 10  
27 185 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY 46,17 3,21 6,17 5 11,17  
28 169 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH 49,50 2,99 9,50 5 14,50  
29 168 silnou Siipi Heilurihännän Sea Breeze Sanna Ristikartano I-HAH 50,60 2,92 10,60 5 15,60  
30 139 silnou Jassa Chiccoxen Jet-Black Jewel Päivi Erkkilä HSKH 41,08 3,60 1,08 15 16,08  
31 140 belpam Sira Harmaahurstin Dania Sanna Ristikartano I-HAH 49,51 2,99 9,51 10 19,51  
32 165 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB 38,25 3,87 -1,75 20 20  
  126 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  127 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB         HYL  
  133 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST         HYL  
  135 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  136 isovil Safiiri Sir Ascot´s Bright Sapphire Dea Ivanov HAU         HYL  
  138 borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST         HYL  
  143 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         HYL  
  145 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         HYL  
  148 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT         HYL  
  149 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  150 hovawa Väinö Damirazin Ulosheittäjä Katja Huotari HSKH         HYL  
  151 auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  153 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  156 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY         HYL  
  158 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk CITYB         HYL  
  161 belpag Chaska Satulaakson Chaska Kristiina Alppinen P-HAU         HYL  
  164 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH         HYL  
  166 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         HYL  
  167 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  173 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  174 auspai Alice Alice In Wonderland Lianno Mervi Sahlström AGRY         HYL  
  177 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  187 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU         HYL  
  146 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  
  154 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  157 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         POIS  
  172 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  176 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         POIS  
  178 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH         POIS