Kilpailu 17.9.2011, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Piirinmestaruus yhteistulos mini, mini 3 yhteistulos, koirakoita 48
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 71,56 -18,44 0 -18,44  
1 C hyppyrata 33,48 -6,52 0 -6,52  
1 B agilityrata piirinmest osallistuvat 38,08 -11,92 0 -11,92  
2 40 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 74,89 -15,11 0 -15,11  
4 C hyppyrata 34,92 -5,08 0 -5,08  
2 B agilityrata piirinmest osallistuvat 39,97 -10,03 0 -10,03  
3 18 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD 79,84 -10,16 0 -10,16  
6 C hyppyrata 35,59 -4,41 0 -4,41  
6 B agilityrata piirinmest osallistuvat 44,25 -5,75 0 -5,75  
4 14 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU 82,38 -7,62 0 -7,62  
9 C hyppyrata 36,87 -3,13 0 -3,13  
8 B agilityrata piirinmest osallistuvat 45,51 -4,49 0 -4,49  
5 49 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 85,34 -4,66 0 -4,66  
15 C hyppyrata 39,00 -1,00 0 -1,00  
9 B agilityrata piirinmest osallistuvat 46,34 -3,66 0 -3,66  
6 42 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 77,04 -12,96 5 5 SERT-H
3 C hyppyrata 34,64 -5,36 0 -5,36  
13 B agilityrata piirinmest osallistuvat 42,40 -7,60 5 5  
7 21 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 80,55 0,38 5 5,38  
31 C hyppyrata 40,38 0,38 5 5,38  
3 B agilityrata piirinmest osallistuvat 40,17 -9,83 0 -9,83  
8 31 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 90,60 0,60 5 5,60  
18 C hyppyrata 40,07 0,07 0 0,07  
18 B agilityrata piirinmest osallistuvat 50,53 0,53 5 5,53  
9 3 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 88,00 2,75 5 7,75  
33 C hyppyrata 42,75 2,75 5 7,75  
7 B agilityrata piirinmest osallistuvat 45,25 -4,75 0 -4,75  
10 53 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 83,59 -6,41 10 10  
28 C hyppyrata 37,26 -2,74 5 5  
15 B agilityrata piirinmest osallistuvat 46,33 -3,67 5 5  
11 44 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 85,86 -4,14 10 10  
13 C hyppyrata 38,16 -1,84 0 -1,84  
21 B agilityrata piirinmest osallistuvat 47,70 -2,30 10 10  
12 13 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 86,41 -3,59 10 10  
30 C hyppyrata 39,89 -0,11 5 5  
16 B agilityrata piirinmest osallistuvat 46,52 -3,48 5 5  
13 33 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 98,57 9,13 5 14,13  
40 C hyppyrata 49,13 9,13 5 14,13  
11 B agilityrata piirinmest osallistuvat 49,44 -0,56 0 -0,56  
14 67 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu KKK 82,92 -7,08 15 15  
29 C hyppyrata 37,70 -2,30 5 5  
20 B agilityrata piirinmest osallistuvat 45,22 -4,78 10 10  
15 16 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 91,08 1,08 15 16,08  
17 C hyppyrata 40,04 0,04 0 0,04  
23 B agilityrata piirinmest osallistuvat 51,04 1,04 15 16,04  
16 62 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 110,12 20,12 15 35,12  
37 C hyppyrata 47,81 7,81 5 12,81  
24 B agilityrata piirinmest osallistuvat 62,31 12,31 10 22,31  
  4 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD       HYL  
8 C hyppyrata 36,37 -3,63 0 -3,63  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  5 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH       HYL  
22 C hyppyrata 42,28 2,28 0 2,28  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  6 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  8 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU       HYL  
26 C hyppyrata 36,18 -3,82 5 5  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  12 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  17 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD       HYL  
11 C hyppyrata 37,69 -2,31 0 -2,31  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  20 kääsna Layla Mátraszépe Radio Gaga Raila Terävä HSKH       HYL  
41 C hyppyrata 54,03 14,03 10 24,03  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  22 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
5 B agilityrata piirinmest osallistuvat 43,02 -6,98 0 -6,98  
  24 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  26 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK       HYL  
21 C hyppyrata 40,95 0,95 0 0,95  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  28 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST       HYL  
27 C hyppyrata 36,52 -3,48 5 5  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  29 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
17 B agilityrata piirinmest osallistuvat 49,26 -0,74 5 5  
  30 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
14 B agilityrata piirinmest osallistuvat 44,70 -5,30 5 5  
  34 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  36 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
25 B agilityrata piirinmest osallistuvat 69,02 19,02 10 29,02  
  37 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA       HYL  
24 C hyppyrata 34,59 -5,41 5 5  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  38 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH       HYL  
35 C hyppyrata 37,63 -2,37 10 10  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  45 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT       HYL  
34 C hyppyrata 36,16 -3,84 10 10  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  47 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH       HYL  
39 C hyppyrata 43,28 3,28 10 13,28  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  48 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH       HYL  
10 C hyppyrata 37,08 -2,92 0 -2,92  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  51 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
22 B agilityrata piirinmest osallistuvat 48,21 -1,79 15 15  
  54 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  57 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH       HYL  
19 C hyppyrata 40,32 0,32 0 0,32  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  58 schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA       HYL  
14 C hyppyrata 38,73 -1,27 0 -1,27  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  59 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT       HYL  
7 C hyppyrata 35,75 -4,25 0 -4,25  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  60 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
4 B agilityrata piirinmest osallistuvat 42,42 -7,58 0 -7,58  
  61 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
12 B agilityrata piirinmest osallistuvat 40,63 -9,37 5 5  
  63 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros HAU       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  64 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH       HYL  
20 C hyppyrata 40,43 0,43 0 0,43  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  68 shelam Indy Marian Lullaby Eveliina Eklund I-HAH       HYL  
16 C hyppyrata 39,03 -0,97 0 -0,97  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  35 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA       HYL  
25 C hyppyrata 35,96 -4,04 5 5  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  11 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD       KESK  
  C hyppyrata       KESK  
10 B agilityrata piirinmest osallistuvat 48,72 -1,28 0 -1,28  
  19 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH       POIS  
  C hyppyrata       POIS  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       POIS  
  27 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Alahelisten KOIVU       POIS  
  C hyppyrata       POIS  
19 B agilityrata piirinmest osallistuvat 56,23 6,23 0 6,23  

Piirinmestaruus yhteistulos medi, medi 3 yhteistulos, koirakoita 35
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 77 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH 83,06 -6,94 0 -6,94  
13 C hyppyrata 38,18 -1,82 0 -1,82  
2 B agilityrata piirinmest osallistuvat 44,88 -5,12 0 -5,12  
2 102 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 84,33 -5,67 0 -5,67  
8 C hyppyrata 36,72 -3,28 0 -3,28  
4 B agilityrata piirinmest osallistuvat 47,61 -2,39 0 -2,39  
3 76 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU 70,92 -19,08 5 5  
1 C hyppyrata 31,88 -8,12 0 -8,12  
7 B agilityrata piirinmest osallistuvat 39,04 -10,96 5 5  
4 112 walter Thelma Wasara Wenla Nanna Mikalahti AST 81,40 -8,60 5 5  
12 C hyppyrata 37,05 -2,95 0 -2,95  
9 B agilityrata piirinmest osallistuvat 44,35 -5,65 5 5  
5 92 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD 81,91 -8,09 5 5  
9 C hyppyrata 36,83 -3,17 0 -3,17  
10 B agilityrata piirinmest osallistuvat 45,08 -4,92 5 5  
6 79 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH 86,04 -3,96 5 5  
19 C hyppyrata 38,45 -1,55 5 5  
3 B agilityrata piirinmest osallistuvat 47,59 -2,41 0 -2,41  
7 111 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 86,95 0,28 5 5,28  
7 C hyppyrata 36,67 -3,33 0 -3,33  
12 B agilityrata piirinmest osallistuvat 50,28 0,28 5 5,28  
8 73 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 89,17 3,26 5 8,26  
5 C hyppyrata 35,91 -4,09 0 -4,09  
13 B agilityrata piirinmest osallistuvat 53,26 3,26 5 8,26  
9 115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 92,31 3,71 5 8,71  
25 C hyppyrata 43,71 3,71 5 8,71  
5 B agilityrata piirinmest osallistuvat 48,60 -1,40 0 -1,40  
10 82 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 81,35 0,28 10 10,28  
26 C hyppyrata 40,28 0,28 10 10,28  
1 B agilityrata piirinmest osallistuvat 41,07 -8,93 0 -8,93  
10 119 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 86,60 0,28 10 10,28  
20 C hyppyrata 40,28 0,28 5 5,28  
11 B agilityrata piirinmest osallistuvat 46,32 -3,68 5 5  
12 121 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 84,62 0,88 15 15,88  
21 C hyppyrata 40,88 0,88 5 5,88  
14 B agilityrata piirinmest osallistuvat 43,74 -6,26 10 10  
13 116 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi KOIVU 99,19 9,19 10 19,19  
22 C hyppyrata 42,71 2,71 5 7,71  
15 B agilityrata piirinmest osallistuvat 56,48 6,48 5 11,48  
  72 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  74 shelam Nero Rasmus Annika Nisonen HAU       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
8 B agilityrata piirinmest osallistuvat 44,14 -5,86 5 5  
  75 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU       HYL  
10 C hyppyrata 37,00 -3,00 0 -3,00  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  80 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
6 B agilityrata piirinmest osallistuvat 50,78 0,78 0 0,78  
  81 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino ATD       HYL  
2 C hyppyrata 33,00 -7,00 0 -7,00  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  83 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  84 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti AST       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
17 B agilityrata piirinmest osallistuvat 63,91 13,91 15 28,91  
  85 kkette Pimu Guest Star Kleopatra Heidi Ranin ATD       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT       HYL  
3 C hyppyrata 33,26 -6,74 0 -6,74  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  87 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT       HYL  
14 C hyppyrata 40,21 0,21 0 0,21  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  89 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  90 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD       HYL  
29 C hyppyrata 44,10 4,10 10 14,10  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  91 kesvil Ryyni Caneris Eryn Dea Ivanov HAU       HYL  
6 C hyppyrata 36,03 -3,97 0 -3,97  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  93 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK       HYL  
16 C hyppyrata 41,48 1,48 0 1,48  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  94 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH       HYL  
15 C hyppyrata 40,46 0,46 0 0,46  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  97 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  101 parson Rane Yes Sir V.D. Elshof Farm Anne Koutu KKK       HYL  
30 C hyppyrata 48,78 8,78 10 18,78  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  105 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK       HYL  
11 C hyppyrata 37,01 -2,99 0 -2,99  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  106 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
16 B agilityrata piirinmest osallistuvat 57,25 7,25 5 12,25  
  107 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi HAU       HYL  
27 C hyppyrata 40,30 0,30 10 10,30  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  113 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK       HYL SERT-H
4 C hyppyrata 35,63 -4,37 0 -4,37  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  
  120 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH       HYL  
17 C hyppyrata 33,67 -6,33 5 5  
  B agilityrata piirinmest osallistuvat       HYL  

Piirinmestaruus yhteistulos maxi, maksi 3 yhteistulos, koirakoita 41
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 123 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Niina-Liina Linna LAW 72,56 -17,44 0 -17,44  
1 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 39,03 -10,97 0 -10,97  
3 C hyppyrata 33,53 -6,47 0 -6,47  
2 186 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 75,67 -14,33 0 -14,33  
2 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 40,03 -9,97 0 -9,97  
7 C hyppyrata 35,64 -4,36 0 -4,36  
3 179 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 84,98 -5,02 0 -5,02  
7 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 45,82 -4,18 0 -4,18  
11 C hyppyrata 39,16 -0,84 0 -0,84  
4 163 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 76,80 -13,20 5 5  
6 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 42,81 -7,19 0 -7,19  
17 C hyppyrata 33,99 -6,01 5 5  
5 183 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 78,53 -11,47 5 5  
5 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 42,14 -7,86 0 -7,86  
20 C hyppyrata 36,39 -3,61 5 5  
6 180 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH 80,60 -9,40 5 5  
12 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 44,43 -5,57 5 5  
8 C hyppyrata 36,17 -3,83 0 -3,83  
7 147 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen HSKH 91,54 1,54 5 6,54  
17 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 50,38 0,38 5 5,38  
13 C hyppyrata 41,16 1,16 0 1,16  
8 140 belpam Sira Harmaahurstin Dania Sanna Ristikartano I-HAH 96,29 9,51 10 19,51  
8 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 46,78 -3,22 0 -3,22  
31 C hyppyrata 49,51 9,51 10 19,51  
9 139 silnou Jassa Chiccoxen Jet-Black Jewel Päivi Erkkilä HSKH 89,69 1,08 20 21,08  
16 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 48,61 -1,39 5 5  
30 C hyppyrata 41,08 1,08 15 16,08  
10 141 mudi Pieksu Mv's Pixel Kai Suomalainen JAU 103,67 13,67 10 23,67  
18 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 60,61 10,61 5 15,61  
25 C hyppyrata 43,06 3,06 5 8,06  
11 168 silnou Siipi Heilurihännän Sea Breeze Sanna Ristikartano I-HAH 107,91 17,91 15 32,91  
20 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 57,31 7,31 10 17,31  
29 C hyppyrata 50,60 10,60 5 15,60  
12 169 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH 113,18 23,18 15 38,18  
22 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 63,68 13,68 10 23,68  
28 C hyppyrata 49,50 9,50 5 14,50  
  124 snauts Sisu Epelin Odoardo Susanna Turtiainen HSKH       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
15 C hyppyrata 41,90 1,90 0 1,90  
  125 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
10 C hyppyrata 38,93 -1,07 0 -1,07  
  126 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH       HYL  
13 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 45,53 -4,47 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  127 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  128 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
14 C hyppyrata 41,46 1,46 0 1,46  
  129 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
1 C hyppyrata 32,68 -7,32 0 -7,32  
  131 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
22 C hyppyrata 38,89 -1,11 5 5  
  133 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST       HYL  
19 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 51,88 1,88 15 16,88  
  C hyppyrata       HYL  
  135 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  136 isovil Safiiri Sir Ascot´s Bright Sapphire Dea Ivanov HAU       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  138 borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  143 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  148 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT       HYL  
4 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 40,60 -9,40 0 -9,40  
  C hyppyrata       HYL  
  149 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH       HYL  
15 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 47,64 -2,36 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  151 auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  153 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  156 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY       HYL  
21 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 45,50 -4,50 20 20  
  C hyppyrata       HYL  
  158 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk CITYB       HYL  
14 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 46,31 -3,69 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  159 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
2 C hyppyrata 32,88 -7,12 0 -7,12  
  162 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
26 C hyppyrata 34,12 -5,88 10 10  
  164 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH       HYL  
9 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 50,07 0,07 0 0,07  
  C hyppyrata       HYL  
  165 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
32 C hyppyrata 38,25 -1,75 20 20  
  167 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD       HYL  
11 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 41,59 -8,41 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  171 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Jaana Sievänen HSKH       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
24 C hyppyrata 42,60 2,60 5 7,60  
  173 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK       HYL  
3 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 40,08 -9,92 0 -9,92  
  C hyppyrata       HYL  
  174 auspai Alice Alice In Wonderland Lianno Mervi Sahlström AGRY       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  184 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
9 C hyppyrata 37,31 -2,69 0 -2,69  
  185 walspa Tessu Castiog Bit Of Sparkle Hanna Salonen AGRY       HYL  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
27 C hyppyrata 46,17 6,17 5 11,17  
  187 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU       HYL  
10 B agilityrata piirinmest. osallistuvat 41,35 -8,65 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  176 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST       POIS  
  B agilityrata piirinmest. osallistuvat       HYL  
  C hyppyrata       POIS  

*) huomioitu yhteistuloksessa