15.4.2009 Möllit, TehisCupin 1. osakilpailu, paikka Ojanko, järjestäjä HSKH
Mini, tuomari Marjo Hytönen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Pisteet
1 6 jackru Teddy* Päivikki Turula I-HAH 27 -23 0 -23 6
2 17 mittel Milla* Kirsi Eloranta PORSK 28,31 -21,69 0 -21,69 5
3 15 auster Viki* Jaan Peuronheimo EKK 31,72 -18,28 0 -18,28 4
4 10 kääsna Vilma Jenni Skog HSKH 37,09 -12,91 0 -12,91 3
5 14 papill Tami* Jessi Karhunen 41 -9 0 -9 2
6 13 lägpys Elsa* Marjatta Ekari HSKH 27,91 -22,09 5 5 1
7 9 kiihar Lyyli Jenni Savander HSKH 29,37 -20,63 5 5
8 1 jackru Fiona* Pauliina Pietilä HSKH 35,63 -14,37 5 5
9 18 Attila* Miia Hyttinen HSKH 39,94 -10,06 5 5
12 jackru Sammy* Katariina Eskelinen HSKH 27,18 -22,82 hyl
23 cavspa Ralli Kirsi Smeds ATD 30,28 -19,72 hyl
8 x-rotu Tico Ainoleena Nagy I-HAH 35,28 -14,72 hyl
19 bicfri Kiki Reetta Lavonen HSKH 68,6 18,6 hyl
Kaksi starttia ottaneet, huonompi tulos:
21 jackru Fiona* Pauliina Pietilä HSKH 36,5 -13,5 5 5
5 auster Viki* Jaan Peuronheimo EKK 37,03 -12,97 5 5
4 papill Tami* Jessi Karhunen 54,13 4,13 5 9,13
3 lägpys Elsa* Marjatta Ekari HSKH 31,28 -18,72 10 10
22 Attila* Miia Hyttinen HSKH 45,96 -4,04 10 10
16 jackru Teddy* Päivikki Turula I-HAH 30,5 -19,5 15 15
2 jackru Sammy* Katariina Eskelinen HSKH 41,63 -8,37 hyl
7 mittel Milla* Kirsi Eloranta PORSK 45,09 -4,91 hyl
Kilpailun ulkopuolella
20 käävil Piki ULKOP.* Liisa Salmela AGRY 37,84 -12,16 0 -12,16
11 borter Nasta ULKOP. Outi Svärd ATD 26,87 -23,13 hyl
1 borter JuJu ULKOP. Outi Svärd ATD 34,43 -15,57 hyl
25 käävil Piki ULKOP.* Liisa Salmela AGRY 41,34 -8,66 hyl
Tulospalvelu pahoittelee, että mini mölleissä hylyt merkittiin tuloksiin hylkäyksinä eikä 10 virhepisteenä kuten sääntöjen mukaan olisi pitänyt! 
Nollatuloksia on kuitenkin niin paljon, ettei se vaikuta koko cupin pisteisiin
Medi, tuomari Marjo Hytönen, koirakoita 11, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Pisteet
1 6 walter Nuutti * Heini Leskinen HSKH 24,25 -25,75 0 -25,75 6
2 15 espves Happy* Sari Nielsen HSKH 25,25 -24,75 0 -24,75 5
3 17 kesvil Fido Roosa Helenius HSKH 26,66 -23,34 0 -23,34 4
4 14 harnor Evita* Janni Auteri JAU 28,65 -21,35 0 -21,35 3
5 9 shelam Saaga* Emmi Koskinen ATD 29,06 -20,94 0 -20,94 2
6 10 kääsna Mico * Terhi Mattila HEILU 29,35 -20,65 0 -20,65 1
7 19 parson Vili Jenni Signell HSKH 31,87 -18,13 0 -18,13
8 18 koohon Viivi Janette Seppänen HSKH 26,29 -23,71 5 5
9 11 parson Dooris* Tiina Heikkinen HSKH 44,03 -5,97 5 5
10 12 Uho* Tanja Köykkö HAU 29,91 -20,09 15 15
11 13 porves Mila* Sonja Merinen HSKH 35,84 -14,16 15 15
Kaksi starttia ottaneet, huonompi tulos:
16 shelam Saaga* Emmi Koskinen ATD 26,75 -23,25 5 5
1 walter Nuutti * Heini Leskinen HSKH 33,35 -16,65 5 5
2 kääsna Mico * Terhi Mattila HEILU 36,06 -13,94 5 5
5 porves Mila* Sonja Merinen HSKH 38,53 -11,47 20 20
8 espves Happy* Sari Nielsen HSKH 40,28 -9,72 25 25
4 Uho* Tanja Köykkö HAU 41,2 -8,8 25 25
7 harnor Evita* Janni Auteri JAU 31,41 -18,59 30 30
3 parson Dooris* Tiina Heikkinen HSKH 68,25 18,25 30 48,25
Kilpailun ulkopuolella:
1 espves Deli ULKOP. Sanna Kobylin JAU hyl
20 espves Rubi ULKOP. Sanna Kobylin JAU hyl
Maxi, tuomari Marjo Hytönen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Pisteet
1 14 x-rotu Diva* Nea Paul HSKH 24,81 -25,19 0 -25,19 6
2 19 auskel Simo * Pirjo Vasarainen HSKH 25,57 -24,43 0 -24,43 5
3 11 walspa Wade * Sanna Säilä HSKH 30,72 -19,28 0 -19,28 4
4 3 vehter Jymy Susanna Turtiainen HSKH 36,59 -13,41 0 -13,41 3
5 7 cirnec Tosca* Inka Luomanmäki I-HAH 37,09 -12,91 5 5 2
6 1 espves Nappi * Anu Mustonen HSKH 32,93 -17,07 10 10 1
7 4 borcol Step Emmi Lavikka ATD 33,93 -16,07 10 10
8 5 espves Nero* Anna Kokko I-HAH 42,88 -7,12 15 15
9 17 lyhcol Venni Essi Siirola HEILU 47,94 -2,06 20 20
Kaksi starttia ottaneet, huonompi tulos:
9 x-rotu Diva* Nea Paul HSKH 24,85 -25,15 5 5
15 cirnec Tosca* Inka Luomanmäki I-HAH 38,34 -11,66 10 10
6 auskel Simo * Pirjo Vasarainen HSKH 32,38 -17,62 15 15
13 espves Nero* Anna Kokko I-HAH 36,97 -13,03 20 20
2 walspa Wade * Sanna Säilä HSKH 50,41 0,41 25 25,41
10 espves Nappi * Anu Mustonen HSKH 41,15 -8,85 35 35
Kilpailun ulkopuolella:
18 engset Lissu ULKOP. Minna Vahlström HSKH 30,22 -19,78 0 -19,78
8 x-rotu Demi ULKOP. Elena Nisula HYVSK 34,54 -15,46 20 20
12 vehter Bono ULKOP. Susanna Turtiainen HSKH 60,3 10,3 30 40,3