Kilpailu 26.8.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Maksi 1] [B Maksi 1] [A Medi 1] [B Medi 1] [A Mini 1] [B Mini 1] [A Maksi 2] [B Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [B Medi 2] [B Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 42,09 3,44 -7,91 5 5  
2 8 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 43,89 3,30 -6,11 5 5  
3 5 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA 52,80 2,75 2,80 5 7,80  
4 27 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 36,02 4,03 -13,98 10 10  
5 23 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 46,93 3,09 -3,07 10 10  
6 16 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH 48,70 2,98 -1,30 10 10  
7 30 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU 58,15 2,49 8,15 5 13,15  
8 13 kulnou Aatu Rocbee Bowery Boy Mira Heikkinen GR 50,48 2,87 0,48 15 15,48  
9 6 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 44,08 3,29 -5,92 20 20  
10 25 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH 47,39 3,06 -2,61 20 20  
  1 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  15 irlter Derik Dirk V. Irish Red Tiina Vuorinen HSKH         HYL  
  17 walspa Nemo Ginseng Anu Vuoristo HSKH         HYL  
  18 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU         HYL  
  19 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  20 kerter Olga Bright Spot Baile Brigin Laura Teerisuo HSKH         HYL  
  21 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU         HYL  
  22 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  24 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  26 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         HYL  
  29 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  2 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH         POIS  
  4 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         POIS  
  7 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         POIS  
  28 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson KKK         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Martti Salonen, koirakoita 24, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 30,65 3,91 -9,35 5 5  
2 27 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 32,57 3,68 -7,43 5 5  
3 6 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 23,59 5,09 -16,41 10 10  
4 20 kerter Olga Bright Spot Baile Brigin Laura Teerisuo HSKH 32,17 3,73 -7,83 10 10  
5 5 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA 37,42 3,21 -2,58 10 10  
6 19 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH 39,62 3,03 -0,38 10 10  
7 8 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 32,14 3,73 -7,86 15 15  
8 12 lyhcol Lori Honey Melon Verona`s Moon Petteri Kärki HSKH 45,51 2,64 5,51 10 15,51  
9 14 pyrpap Rita Iwaz Ambre Jaune Maria Tarhi HSKH 44,54 2,69 4,54 15 19,54  
10 30 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU 53,56 2,24 13,56 10 23,56  
  1 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  3 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  9 lyhcol Tedy Koiruuksien Veikka Kuperkeikka Heidi Lindholm HSKH         HYL  
  10 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH         HYL  
  15 irlter Derik Dirk V. Irish Red Tiina Vuorinen HSKH         HYL  
  16 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  17 walspa Nemo Ginseng Anu Vuoristo HSKH         HYL  
  18 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU         HYL  
  21 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU         HYL  
  22 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  24 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  25 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH         HYL  
  26 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         HYL  
  29 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  2 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH         POIS  
  4 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         POIS  
  7 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         POIS  
  11 lappor Särö Kläppylets Darkil Dahku Minna Ek HSKH         POIS  
  28 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson KKK         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Martti Salonen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH 49,07 2,95 -0,93 0 -0,93 LUVA
2 35 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 52,73 2,75 2,73 0 2,73  
3 37 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 36,66 3,95 -13,34 5 5  
4 31 shelam Sofi Sensusan Show Stoper Sari Mäkelä JAU 41,70 3,48 -8,30 5 5  
5 41 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 55,41 2,62 5,41 0 5,41  
6 33 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 40,90 3,55 -9,10 10 10  
7 40 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK 41,96 3,46 -8,04 15 15  
8 36 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg COC 56,93 2,55 6,93 10 16,93  
  32 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  34 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  42 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH         HYL  
  44 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         HYL  
  38 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD         POIS  
  43 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Sofi Sensusan Show Stoper Sari Mäkelä JAU 26,97 4,45 -13,03 0 -13,03 LUVA
2 40 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK 29,20 4,11 -10,80 10 10  
3 33 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 38,98 3,08 -1,02 10 10  
4 42 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 43,98 2,73 3,98 10 13,98  
  32 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  34 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  36 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg COC         HYL  
  37 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH         HYL  
  39 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  41 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  44 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         HYL  
  38 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD         POIS  
  43 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 12:10, tuomari Martti Salonen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 41,42 3,50 -8,58 5 5  
2 53 kääpin Peppi Rumblerush`s Just Kidding Jessica Lönnqvist HSKH 47,70 3,04 -2,30 5 5  
3 54 jackru Awa Vauhtihurtan Kutri Karoliina Konola HSKH 49,76 2,91 -0,24 5 5  
4 52 shelam Aada Cadinan Imelda Elina Timoskainen SHELT 47,05 3,08 -2,95 10 10  
5 48 vlyter Papu Starring Naminami Soile Ruonala HSKH 48,61 2,98 -1,39 10 10  
6 49 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 55,11 2,63 5,11 10 15,11  
7 51 amecoc Tellu Hulmuhelman Hepsankeikka Hanne Virtanen HSKH 59,34 2,44 9,34 10 19,34  
  45 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH         HYL  
  50 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH         HYL  
  46 venkäp Cosmo Borat Mari Heikkinen AGRY         POIS  

B hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 26,00 4,61 -14,00 5 5  
2 53 kääpin Peppi Rumblerush`s Just Kidding Jessica Lönnqvist HSKH 37,57 3,19 -2,43 5 5  
3 51 amecoc Tellu Hulmuhelman Hepsankeikka Hanne Virtanen HSKH 42,68 2,81 2,68 5 7,68  
4 49 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 33,75 3,56 -6,25 10 10  
5 48 vlyter Papu Starring Naminami Soile Ruonala HSKH 38,05 3,15 -1,95 10 10  
  50 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 13:05, tuomari Martti Salonen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 36,00 4,03 -14,00 0 -14,00 LUVA
2 62 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 48,58 2,98 -1,42 0 -1,42 LUVA
3 63 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH 47,94 3,03 -2,06 5 5  
4 55 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST 35,58 4,07 -14,42 10 10  
5 60 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 47,35 3,06 -2,65 10 10  
  56 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  57 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  58 borcol Mosku Maccabee Twice As Nice Suvi Erola HSKH         HYL  
  59 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  61 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH         HYL  
  65 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  66 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  

B hyppyrata, maksi 2, kello 13:25, tuomari Martti Salonen, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 37,45 4,06 -12,55 5 5  
  56 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  57 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  58 borcol Mosku Maccabee Twice As Nice Suvi Erola HSKH         HYL  
  59 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  61 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH         HYL  
  62 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  63 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  64 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  65 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  66 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Martti Salonen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 39,43 3,68 -10,57 0 -10,57 LUVA
2 67 pinser Papu Of Leijliden Princess Pandora Tuija Lehtosaari I-HAH 45,76 3,17 -4,24 0 -4,24  
  72 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  73 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  74 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH         HYL  
  69 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  70 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 13:45, tuomari Martti Salonen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH 45,55 3,18 -4,45 0 -4,45 LUVA
2 76 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 42,39 3,42 -7,61 5 5  
3 77 cocspa Misty Breeze Perfume Of Rose Pia Peltovako HAU 54,74 2,65 4,74 5 9,74  
  75 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 pinser Papu Of Leijliden Princess Pandora Tuija Lehtosaari I-HAH 40,20 3,78 -9,80 0 -9,80 LUVA
2 74 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 40,80 3,72 -9,20 0 -9,20  
3 71 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 35,35 4,30 -14,65 5 5  
  72 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  73 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  69 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  70 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  75 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH         HYL  
  76 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  77 cocspa Misty Breeze Perfume Of Rose Pia Peltovako HAU         HYL  
  78 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH         HYL