Kilpailu 30.12.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[C Maksi 3] [D Maksi 3] [E Maksi 3] [E Medi 3] [D Medi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [D Mini 3] [E Mini 3]

C hyppyrata, maksi 3, kello 7:30, tuomari Sami Topra, koirakoita 77, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 28,72 5,36 -11,28 0 -11,28  
2 228 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 28,95 5,32 -11,05 0 -11,05  
3 218 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 29,21 5,27 -10,79 0 -10,79  
4 236 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 29,57 5,21 -10,43 0 -10,43  
5 255 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 29,87 5,16 -10,13 0 -10,13  
6 266 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 29,88 5,15 -10,12 0 -10,12  
7 230 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 30,22 5,10 -9,78 0 -9,78  
8 248 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 30,53 5,04 -9,47 0 -9,47  
9 192 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 30,72 5,01 -9,28 0 -9,28  
10 229 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 31,07 4,96 -8,93 0 -8,93  
11 225 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 31,09 4,95 -8,91 0 -8,91  
12 249 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 31,27 4,93 -8,73 0 -8,73  
13 220 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 31,66 4,86 -8,34 0 -8,34  
14 253 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU 31,73 4,85 -8,27 0 -8,27  
15 276 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 35,06 4,39 -4,94 0 -4,94  
16 232 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 37,00 4,16 -3,00 0 -3,00  
17 193 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 37,17 4,14 -2,83 0 -2,83  
18 227 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 39,41 3,91 -0,59 0 -0,59  
19 269 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 39,99 3,85 -0,01 0 -0,01  
20 222 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 41,23 3,73 1,23 0 1,23  
21 279 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 42,20 3,65 2,20 0 2,20  
22 280 pirset Touho Most Maroon's Peter Pan Maiju Jaakkola KSSK 42,96 3,59 2,96 0 2,96  
23 200 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 29,55 5,21 -10,45 5 5  
24 203 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 30,05 5,12 -9,95 5 5  
25 238 belpat Puuma Puuma Juha Orenius CITYB 30,06 5,12 -9,94 5 5  
26 204 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko TSAU 30,29 5,08 -9,71 5 5  
27 234 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 31,10 4,95 -8,90 5 5  
28 205 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU 31,56 4,88 -8,44 5 5  
29 243 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 31,94 4,82 -8,06 5 5  
30 190 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU 32,13 4,79 -7,87 5 5  
31 260 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 34,72 4,43 -5,28 5 5  
32 271 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU 35,44 4,34 -4,56 5 5  
33 242 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT 35,98 4,28 -4,02 5 5  
34 246 borcol Kalle Tronic Tarragon Martti Matilainen PPKY 36,70 4,20 -3,30 5 5  
35 262 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 37,93 4,06 -2,07 5 5  
36 270 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Irina Rytkönen HSKH 37,99 4,05 -2,01 5 5  
37 274 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 38,00 4,05 -2,00 5 5  
38 250 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 40,06 3,84 0,06 5 5,06  
39 189 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 41,34 3,72 1,34 5 6,34  
40 273 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 41,39 3,72 1,39 5 6,39  
41 237 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 42,68 3,61 2,68 5 7,68  
42 206 parcol Hugo Memorylane Super Charge Piia Vaininen AST 42,72 3,61 2,72 5 7,72  
43 261 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 43,82 3,51 3,82 5 8,82  
44 202 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 38,96 3,95 -1,04 10 10  
45 256 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 39,67 3,88 -0,33 10 10  
46 258 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU 31,69 4,86 -8,31 15 15  
47 263 borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun Arto Laitinen P-HAU 37,88 4,07 -2,12 15 15  
48 252 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 48,48 3,18 8,48 10 18,48  
49 241 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen JAU 35,40 4,35 -4,60 30 30  
  191 espves Minni Carmeliteofgold Milla-Maaria Parttimaa HI-HA         HYL  
  194 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  195 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  196 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  197 auspai Retu Aussian Real Rumba Riikka Karinen CITYB         HYL  
  198 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  199 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH         HYL  
  211 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  219 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  223 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  224 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  226 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Ahti Juuso HSKH         HYL  
  231 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  233 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  235 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen LAU         HYL  
  239 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  240 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK         HYL  
  244 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  247 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  251 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  264 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  265 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  267 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  275 valpai Hukka Mihela's Hurricane Ahti Juuso HSKH         HYL  
  277 borcol Tete Kanerva Jenni Pessa KSSK         HYL  
  278 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB         HYL  
  281 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  282 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  201 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         POIS  
  221 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE         POIS  
  254 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  268 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         POIS  
  272 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 3, kello 9:25, tuomari Sami Topra, koirakoita 85, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 31,90 5,27 -14,10 0 -14,10  
2 257 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 31,99 5,25 -14,01 0 -14,01  
3 228 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 32,51 5,17 -13,49 0 -13,49  
4 229 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 32,82 5,12 -13,18 0 -13,18  
5 238 belpat Puuma Puuma Juha Orenius CITYB 32,90 5,11 -13,10 0 -13,10  
6 218 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 32,95 5,10 -13,05 0 -13,05  
7 255 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 33,17 5,07 -12,83 0 -12,83  
8 203 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,03 4,94 -11,97 0 -11,97  
9 208 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 34,42 4,88 -11,58 0 -11,58  
10 221 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 35,22 4,77 -10,78 0 -10,78  
11 225 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 35,54 4,73 -10,46 0 -10,46  
12 194 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 35,97 4,67 -10,03 0 -10,03  
13 209 kerter Kipa Geijes Artful Eye Alexandra Lappalainen I-HAH 37,11 4,53 -8,89 0 -8,89  
14 240 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 39,18 4,29 -6,82 0 -6,82  
15 276 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 41,09 4,09 -4,91 0 -4,91  
16 273 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 42,05 3,99 -3,95 0 -3,95  
17 212 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku HAU 44,24 3,80 -1,76 0 -1,76  
18 191 espves Minni Carmeliteofgold Milla-Maaria Parttimaa HI-HA 44,79 3,75 -1,21 0 -1,21  
19 280 pirset Touho Most Maroon's Peter Pan Maiju Jaakkola KSSK 46,83 3,59 0,83 0 0,83  
20 214 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 46,96 3,58 0,96 0 0,96  
21 275 valpai Hukka Mihela's Hurricane Ahti Juuso HSKH 48,15 3,49 2,15 0 2,15  
22 215 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 49,93 3,37 3,93 0 3,93  
23 279 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 50,08 3,36 4,08 0 4,08  
24 282 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 32,09 5,24 -13,91 5 5  
25 200 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 32,73 5,13 -13,27 5 5  
26 230 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 33,84 4,97 -12,16 5 5  
27 267 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 34,00 4,94 -12,00 5 5  
28 204 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko TSAU 34,77 4,83 -11,23 5 5  
29 189 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 35,00 4,80 -11,00 5 5  
30 205 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU 35,44 4,74 -10,56 5 5  
31 192 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 35,45 4,74 -10,55 5 5  
32 196 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 35,61 4,72 -10,39 5 5  
33 243 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 35,98 4,67 -10,02 5 5  
34 195 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW 36,62 4,59 -9,38 5 5  
35 247 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 37,10 4,53 -8,90 5 5  
36 251 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 37,13 4,53 -8,87 5 5  
37 239 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 39,52 4,25 -6,48 5 5  
38 259 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 39,59 4,24 -6,41 5 5  
39 277 borcol Tete Kanerva Jenni Pessa KSSK 41,24 4,07 -4,76 5 5  
40 242 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT 42,71 3,93 -3,29 5 5  
41 237 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 43,12 3,90 -2,88 5 5  
42 207 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST 43,35 3,88 -2,65 5 5  
43 226 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Ahti Juuso HSKH 43,74 3,84 -2,26 5 5  
44 227 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 46,25 3,63 0,25 5 5,25  
45 252 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 47,93 3,51 1,93 5 6,93  
46 266 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 32,99 5,09 -13,01 10 10  
47 256 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 36,65 4,58 -9,35 10 10  
48 216 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT 37,15 4,52 -8,85 10 10  
49 248 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 37,34 4,50 -8,66 10 10  
50 264 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK 42,01 4,00 -3,99 10 10  
51 262 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 46,06 3,65 0,06 10 10,06  
52 199 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 48,91 3,43 2,91 10 12,91  
53 233 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 52,95 3,17 6,95 10 16,95  
54 269 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 53,68 3,13 7,68 10 17,68  
55 272 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 53,81 3,12 7,81 10 17,81  
56 270 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Irina Rytkönen HSKH 50,03 3,36 4,03 15 19,03  
57 222 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 60,92 2,76 14,92 5 19,92  
58 263 borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun Arto Laitinen P-HAU 51,74 3,25 5,74 15 20,74  
59 198 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 52,27 3,21 6,27 20 26,27  
60 206 parcol Hugo Memorylane Super Charge Piia Vaininen AST 65,65 2,56 19,65 10 29,65  
  190 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU         HYL  
  193 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  202 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  211 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  217 belpag Numbe Dark Joy Number One Tuija Vahlroos TSAU         HYL  
  219 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  223 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  224 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  231 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  232 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  234 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  235 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen LAU         HYL  
  241 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen JAU         HYL  
  244 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  246 borcol Kalle Tronic Tarragon Martti Matilainen PPKY         HYL  
  249 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  250 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  253 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  258 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  260 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  261 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         HYL  
  271 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU         HYL  
  274 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  278 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB         HYL  
  281 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  201 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         POIS  
  210 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         POIS  
  236 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  254 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  268 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         POIS  

E agilityrata, maksi 3, kello 11:50, tuomari Sami Topra, koirakoita 79, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 30,95 5,23 -14,05 0 -14,05  
2 220 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 32,84 4,93 -12,16 0 -12,16  
3 248 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 33,24 4,87 -11,76 0 -11,76  
4 234 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 33,49 4,84 -11,51 0 -11,51  
5 281 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU 34,17 4,74 -10,83 0 -10,83  
6 194 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 34,69 4,67 -10,31 0 -10,31  
7 208 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 35,08 4,62 -9,92 0 -9,92  
8 211 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT 38,78 4,18 -6,22 0 -6,22  
9 199 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 41,68 3,89 -3,32 0 -3,32  
10 273 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 41,94 3,86 -3,06 0 -3,06  
11 207 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST 42,20 3,84 -2,80 0 -2,80  
12 232 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 43,93 3,69 -1,07 0 -1,07  
13 227 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 46,55 3,48 1,55 0 1,55  
14 219 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 47,66 3,40 2,66 0 2,66  
15 261 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 48,11 3,37 3,11 0 3,11  
16 228 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 30,96 5,23 -14,04 5 5  
17 200 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 33,03 4,91 -11,97 5 5  
18 282 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 33,36 4,86 -11,64 5 5  
19 203 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 33,46 4,84 -11,54 5 5  
20 204 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko TSAU 33,54 4,83 -11,46 5 5  
21 205 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU 33,58 4,82 -11,42 5 5  
22 238 belpat Puuma Puuma Juha Orenius CITYB 33,60 4,82 -11,40 5 5  
23 196 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 33,79 4,79 -11,21 5 5  
24 221 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 34,36 4,72 -10,64 5 5  
25 251 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 34,81 4,65 -10,19 5 5  
26 267 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 35,23 4,60 -9,77 5 5  
27 241 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen JAU 36,38 4,45 -8,62 5 5  
28 256 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,15 4,36 -7,85 5 5  
29 271 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU 37,17 4,36 -7,83 5 5  
30 246 borcol Kalle Tronic Tarragon Martti Matilainen PPKY 37,56 4,31 -7,44 5 5  
31 277 borcol Tete Kanerva Jenni Pessa KSSK 39,44 4,11 -5,56 5 5  
32 209 kerter Kipa Geijes Artful Eye Alexandra Lappalainen I-HAH 39,69 4,08 -5,31 5 5  
33 274 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 39,70 4,08 -5,30 5 5  
34 260 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 39,91 4,06 -5,09 5 5  
35 266 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 32,63 4,97 -12,37 10 10  
36 262 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 37,79 4,29 -7,21 10 10  
37 243 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 38,05 4,26 -6,95 10 10  
38 224 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 40,01 4,05 -4,99 10 10  
39 212 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku HAU 42,30 3,83 -2,70 10 10  
40 270 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 43,86 3,69 -1,14 10 10  
41 240 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 44,16 3,67 -0,84 10 10  
42 215 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 51,35 3,15 6,35 5 11,35  
43 214 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 47,86 3,38 2,86 10 12,86  
44 190 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU 37,08 4,37 -7,92 15 15  
45 250 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 43,66 3,71 -1,34 15 15  
46 245 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 55,93 2,90 10,93 5 15,93  
47 279 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 53,33 3,04 8,33 10 18,33  
48 242 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT 45,22 3,58 0,22 20 20,22  
49 259 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 47,14 3,44 2,14 20 22,14  
50 222 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 63,01 2,57 18,01 5 23,01  
  189 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  192 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  193 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  195 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  202 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  213 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  216 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  217 belpag Numbe Dark Joy Number One Tuija Vahlroos TSAU         HYL  
  218 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  223 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  225 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU         HYL  
  226 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Ahti Juuso HSKH         HYL  
  230 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  231 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  233 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  235 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen LAU         HYL  
  237 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  239 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  247 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  253 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  255 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         HYL  
  258 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  263 borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  264 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  272 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  275 valpai Hukka Mihela's Hurricane Ahti Juuso HSKH         HYL  
  276 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  280 pirset Touho Most Maroon's Peter Pan Maiju Jaakkola KSSK         HYL  
  229 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW         HYL  
  201 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         POIS  
  210 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         POIS  
  236 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  252 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  254 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  268 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 50, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 315 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA 34,60 4,48 -8,40 0 -8,40  
2 309 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 35,24 4,40 -7,76 0 -7,76 SERT-A
3 308 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 35,88 4,32 -7,12 0 -7,12  
4 316 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 36,03 4,30 -6,97 0 -6,97  
5 284 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 36,44 4,25 -6,56 0 -6,56  
6 283 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA 37,30 4,16 -5,70 0 -5,70  
7 331 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA 37,39 4,14 -5,61 0 -5,61  
8 349 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 37,57 4,13 -5,43 0 -5,43  
9 336 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 38,18 4,06 -4,82 0 -4,82  
10 339 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 38,23 4,05 -4,77 0 -4,77  
11 323 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 38,51 4,03 -4,49 0 -4,49  
12 299 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI 39,04 3,97 -3,96 0 -3,96  
13 335 kromfo Valma Minimaxin Walma Susanna Harjunpää UPK 39,52 3,92 -3,48 0 -3,48  
14 320 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 40,48 3,83 -2,52 0 -2,52  
15 286 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 40,81 3,80 -2,19 0 -2,19  
16 295 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 43,52 3,56 0,52 0 0,52  
17 327 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU 43,69 3,55 0,69 0 0,69  
18 314 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH 43,73 3,54 0,73 0 0,73  
19 303 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 44,28 3,50 1,28 0 1,28  
20 306 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS 46,55 3,33 3,55 0 3,55  
21 344 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA 34,54 4,49 -8,46 5 5  
22 346 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 34,90 4,44 -8,10 5 5  
23 332 shelam Merri Amarantes Ypno Newday Hannele Ylänen LAU 36,68 4,23 -6,32 5 5  
24 288 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 36,86 4,20 -6,14 5 5  
25 340 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK 36,89 4,20 -6,11 5 5  
26 287 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 38,11 4,07 -4,89 5 5  
27 291 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 41,76 3,71 -1,24 5 5  
28 285 shelam Kiia Amarantes Shaal Nur Hannele Ylänen LAU 42,50 3,65 -0,50 5 5  
29 338 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 42,84 3,62 -0,16 5 5  
30 328 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenna Savander HSKH 43,28 3,58 0,28 5 5,28  
31 333 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 44,46 3,49 1,46 5 6,46  
32 347 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 45,35 3,42 2,35 5 7,35  
33 292 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 46,42 3,34 3,42 5 8,42  
34 345 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 33,87 4,58 -9,13 10 10  
35 342 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 39,09 3,96 -3,91 10 10  
36 334 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 43,50 3,56 0,50 10 10,50  
37 307 breton Wanda Yavanna's Monique Taina Heini VAU 44,95 3,45 1,95 10 11,95  
38 319 cocspa Manta Pretty Flower's Hula-Ba-Loo Elina Murto COC 48,41 3,20 5,41 15 20,41  
39 324 kromfo Enni Jazzmo Flamenco Petra Jokila LEVEK 43,85 3,54 0,85 20 20,85  
  289 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  290 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  300 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  304 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Heli Lahtinen LÄGI         HYL  
  310 koohon Pimu Lentävän Luppakorvan Tuulispää Taina Niemi PORSK         HYL  
  313 kesvil Taavi Top Secret Von Anke's Aristodogs Päivi Sarkkinen JAT         HYL  
  318 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  326 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  330 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  337 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  343 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  294 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         POIS  
  298 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         POIS  
  301 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH         POIS  
  302 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         POIS  
  311 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         POIS  
  312 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         POIS  
  322 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH         POIS  
  325 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Marjo Hytönen HSKH         POIS  
  329 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 54, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 33,21 4,67 -9,79 0 -9,79  
2 316 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 34,50 4,49 -8,50 0 -8,50  
3 308 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 35,00 4,43 -8,00 0 -8,00  
4 284 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 36,23 4,28 -6,77 0 -6,77  
5 291 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 36,47 4,25 -6,53 0 -6,53 SERT-A
6 339 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 39,37 3,94 -3,63 0 -3,63  
7 286 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 39,83 3,89 -3,17 0 -3,17  
8 337 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 40,49 3,83 -2,51 0 -2,51  
9 295 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 42,26 3,67 -0,74 0 -0,74  
10 319 cocspa Manta Pretty Flower's Hula-Ba-Loo Elina Murto COC 42,56 3,64 -0,44 0 -0,44  
11 313 kesvil Taavi Top Secret Von Anke's Aristodogs Päivi Sarkkinen JAT 33,61 4,61 -9,39 5 5  
12 335 kromfo Valma Minimaxin Walma Susanna Harjunpää UPK 37,84 4,10 -5,16 5 5  
13 331 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA 38,55 4,02 -4,45 5 5  
14 290 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 39,02 3,97 -3,98 5 5  
15 344 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA 33,74 4,59 -9,26 10 10  
16 309 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 35,38 4,38 -7,62 10 10  
17 299 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI 40,44 3,83 -2,56 10 10  
18 314 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH 46,58 3,33 3,58 10 13,58  
19 324 kromfo Enni Jazzmo Flamenco Petra Jokila LEVEK 49,32 3,14 6,32 10 16,32  
20 347 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 57,31 2,70 14,31 15 29,31  
  283 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         HYL  
  285 shelam Kiia Amarantes Shaal Nur Hannele Ylänen LAU         HYL  
  287 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  288 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  289 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  292 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU         HYL  
  296 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA         HYL  
  300 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  303 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  304 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  305 stbter Hemmo Hoppingham's Super Dude Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  306 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS         HYL  
  307 breton Wanda Yavanna's Monique Taina Heini VAU         HYL  
  310 koohon Pimu Lentävän Luppakorvan Tuulispää Taina Niemi PORSK         HYL  
  315 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  318 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  320 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  321 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  323 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK         HYL  
  326 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  327 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU         HYL  
  328 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenna Savander HSKH         HYL  
  330 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  332 shelam Merri Amarantes Ypno Newday Hannele Ylänen LAU         HYL  
  333 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  334 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  336 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         HYL  
  338 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  340 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  341 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  342 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  343 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  345 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  349 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  294 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         POIS  
  298 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         POIS  
  301 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH         POIS  
  302 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         POIS  
  311 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         POIS  
  312 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         POIS  
  322 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH         POIS  
  325 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Marjo Hytönen HSKH         POIS  
  329 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 17:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 48, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 291 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 28,72 4,74 -6,28 0 -6,28 SERT-H
2 345 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 29,49 4,61 -5,51 0 -5,51  
3 316 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 29,66 4,59 -5,34 0 -5,34  
4 293 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK 30,36 4,48 -4,64 0 -4,64  
5 288 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 30,44 4,47 -4,56 0 -4,56  
6 285 shelam Kiia Amarantes Shaal Nur Hannele Ylänen LAU 30,70 4,43 -4,30 0 -4,30  
7 308 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 30,89 4,40 -4,11 0 -4,11  
8 340 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK 31,11 4,37 -3,89 0 -3,89  
9 349 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 31,13 4,37 -3,87 0 -3,87  
10 296 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA 31,43 4,33 -3,57 0 -3,57  
11 292 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 32,51 4,18 -2,49 0 -2,49  
12 287 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 33,21 4,09 -1,79 0 -1,79  
13 320 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 33,52 4,06 -1,48 0 -1,48  
14 328 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenna Savander HSKH 33,91 4,01 -1,09 0 -1,09  
15 162 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 34,76 3,91 -0,24 0 -0,24  
16 319 cocspa Manta Pretty Flower's Hula-Ba-Loo Elina Murto COC 36,17 3,76 1,17 0 1,17  
16 333 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 36,17 3,76 1,17 0 1,17  
18 334 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 36,41 3,73 1,41 0 1,41  
19 306 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS 36,57 3,72 1,57 0 1,57  
20 338 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 37,18 3,66 2,18 0 2,18  
21 341 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 37,72 3,61 2,72 0 2,72  
22 321 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 37,91 3,59 2,91 0 2,91  
23 330 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 29,66 4,59 -5,34 5 5  
24 284 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 30,87 4,41 -4,13 5 5  
25 310 koohon Pimu Lentävän Luppakorvan Tuulispää Taina Niemi PORSK 32,74 4,15 -2,26 5 5  
26 290 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 33,50 4,06 -1,50 5 5  
27 343 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 35,35 3,85 0,35 5 5,35  
28 305 stbter Hemmo Hoppingham's Super Dude Lotta Kokkila TAKUT 42,51 3,20 7,51 5 12,51  
29 339 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 39,05 3,48 4,05 10 14,05  
30 303 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 39,93 3,41 4,93 10 14,93  
31 309 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 27,41 4,96 -7,59 15 15  
  297 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  299 tarupi Malte Yacatis Galdur Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  300 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  304 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  307 breton Wanda Yavanna's Monique Taina Heini VAU         HYL  
  313 kesvil Taavi Top Secret Von Anke's Aristodogs Päivi Sarkkinen JAT         HYL  
  314 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH         HYL  
  315 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  323 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK         HYL  
  324 kromfo Enni Jazzmo Flamenco Petra Jokila LEVEK         HYL  
  326 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  331 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  332 shelam Merri Amarantes Ypno Newday Hannele Ylänen LAU         HYL  
  337 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  342 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  344 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA         HYL  
  347 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  283 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         POIS  
  294 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         POIS  
  298 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         POIS  
  301 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH         POIS  
  302 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         POIS  
  312 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         POIS  
  317 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD         POIS  
  318 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         POIS  
  322 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH         POIS  
  325 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Marjo Hytönen HSKH         POIS  
  327 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU         POIS  
  329 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         POIS  
  335 kromfo Valma Minimaxin Walma Susanna Harjunpää UPK         POIS  
  346 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         POIS  
  348 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 18:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 56, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 402 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 27,23 4,99 -7,77 0 -7,77  
2 398 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 28,41 4,79 -6,59 0 -6,59  
3 363 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 29,06 4,68 -5,94 0 -5,94  
4 418 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA 29,09 4,68 -5,91 0 -5,91  
5 365 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 29,43 4,62 -5,57 0 -5,57  
6 389 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 29,45 4,62 -5,55 0 -5,55  
7 394 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA 29,74 4,57 -5,26 0 -5,26  
8 369 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 29,81 4,56 -5,19 0 -5,19  
9 382 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 29,92 4,55 -5,08 0 -5,08  
10 400 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 30,64 4,44 -4,36 0 -4,36  
11 360 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 30,70 4,43 -4,30 0 -4,30  
12 393 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 31,17 4,36 -3,83 0 -3,83  
13 354 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 31,42 4,33 -3,58 0 -3,58  
14 381 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK 31,53 4,31 -3,47 0 -3,47  
15 408 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 32,15 4,23 -2,85 0 -2,85  
16 397 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 32,23 4,22 -2,77 0 -2,77  
17 404 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 32,40 4,20 -2,60 0 -2,60  
18 405 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 32,47 4,19 -2,53 0 -2,53  
19 416 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE 32,89 4,14 -2,11 0 -2,11  
20 411 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 32,99 4,12 -2,01 0 -2,01  
21 357 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 33,09 4,11 -1,91 0 -1,91  
22 384 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 33,72 4,03 -1,28 0 -1,28  
23 419 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 33,98 4,00 -1,02 0 -1,02  
24 359 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen PPKY 34,90 3,90 -0,10 0 -0,10  
25 396 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 35,03 3,88 0,03 0 0,03  
26 410 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 35,33 3,85 0,33 0 0,33  
27 373 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT 35,83 3,80 0,83 0 0,83  
28 364 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu BAT 35,90 3,79 0,90 0 0,90  
29 387 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU 37,67 3,61 2,67 0 2,67  
30 391 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 37,79 3,60 2,79 0 2,79  
31 353 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 38,52 3,53 3,52 0 3,52  
32 399 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski VEIKK 38,94 3,49 3,94 0 3,94  
33 415 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 34,43 3,95 -0,57 5 5  
34 366 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 40,46 3,36 5,46 0 5,46  
35 385 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 35,55 3,83 0,55 5 5,55  
36 401 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 36,13 3,76 1,13 10 11,13  
37 379 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH 37,38 3,64 2,38 10 12,38  
38 351 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 38,25 3,56 3,25 10 13,25  
39 378 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 41,79 3,25 6,79 10 16,79  
  356 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  358 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Tiina Kaskinen KKK         HYL  
  362 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD         HYL  
  367 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  376 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  377 parson Minni Tairngire Fionnuala Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  386 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  392 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  395 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  406 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  407 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  409 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  412 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  413 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  414 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT         HYL  
  417 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  188 kääpin Maxim Semper Ante Kind of Magic Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  361 jackru Pyry Koirien Kuuselan Pyry Rosa-Maria Eloranta ACE         POIS  
  368 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  370 shelam Tirri Bluemeadow's Instant Love Oili Komulainen HU-PU         POIS  
  372 jackru Sissi Maiaran Aylen Niina Lahti-Hautala TAMSK         POIS  
  380 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU         POIS  
  388 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD         POIS  
  390 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 3, kello 19:55, tuomari Anne Savioja, koirakoita 60, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 402 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 32,23 4,81 -10,77 0 -10,77  
2 413 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 33,60 4,61 -9,40 0 -9,40  
3 396 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 33,63 4,61 -9,37 0 -9,37  
4 356 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 33,80 4,59 -9,20 0 -9,20  
5 418 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA 34,84 4,45 -8,16 0 -8,16  
6 408 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 34,91 4,44 -8,09 0 -8,09  
7 409 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 35,08 4,42 -7,92 0 -7,92  
8 360 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 36,52 4,24 -6,48 0 -6,48  
9 415 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 36,93 4,20 -6,07 0 -6,07  
10 355 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 37,32 4,15 -5,68 0 -5,68  
11 351 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 37,56 4,13 -5,44 0 -5,44  
12 404 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 38,12 4,07 -4,88 0 -4,88  
13 419 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 40,18 3,86 -2,82 0 -2,82  
14 359 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen PPKY 41,12 3,77 -1,88 0 -1,88  
15 397 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 41,65 3,72 -1,35 0 -1,35  
16 350 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 41,72 3,71 -1,28 0 -1,28  
17 352 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH 43,33 3,58 0,33 0 0,33  
18 383 kääpin Indy Silver Night's Brown Animus Titta-Maria Puranen VAU 45,29 3,42 2,29 0 2,29  
19 407 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,73 4,46 -8,27 5 5  
20 370 shelam Tirri Bluemeadow's Instant Love Oili Komulainen HU-PU 35,07 4,42 -7,93 5 5  
21 369 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 39,30 3,94 -3,70 5 5  
22 379 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH 40,78 3,80 -2,22 5 5  
23 364 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu BAT 40,93 3,79 -2,07 5 5  
24 417 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 41,69 3,72 -1,31 5 5  
25 392 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK 44,00 3,52 1,00 5 6,00  
26 363 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 37,74 4,11 -5,26 10 10  
27 358 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Tiina Kaskinen KKK 42,35 3,66 -0,65 10 10  
28 411 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 43,46 3,57 0,46 10 10,46  
29 414 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT 48,47 3,20 5,47 5 10,47  
30 412 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 54,85 2,83 11,85 5 16,85  
31 376 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 50,87 3,05 7,87 15 22,87  
32 399 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski VEIKK 46,44 3,34 3,44 20 23,44  
  353 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  354 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         HYL  
  357 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  362 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD         HYL  
  365 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  366 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  367 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  371 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  373 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  374 cavspa Myy Crawford Chica Bonita Heikki Kallio LAGU         HYL  
  375 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  377 parson Minni Tairngire Fionnuala Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  378 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  381 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  382 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  384 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  385 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  386 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  387 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         HYL  
  389 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD         HYL  
  391 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK         HYL  
  393 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Tapio Niemi BAT         HYL  
  394 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  395 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  398 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  406 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  410 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  416 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         HYL  
  361 jackru Pyry Koirien Kuuselan Pyry Rosa-Maria Eloranta ACE         POIS  
  368 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  372 jackru Sissi Maiaran Aylen Niina Lahti-Hautala TAMSK         POIS  
  380 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU         POIS  
  390 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         POIS  
  401 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         POIS  
  403 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         POIS  

E agilityrata, mini 3, kello 21:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 51, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 398 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 34,26 4,52 -9,74 0 -9,74 SERT-A
2 370 shelam Tirri Bluemeadow's Instant Love Oili Komulainen HU-PU 34,60 4,48 -9,40 0 -9,40  
3 363 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 34,88 4,44 -9,12 0 -9,12  
4 367 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA 35,60 4,35 -8,40 0 -8,40  
5 365 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 35,66 4,35 -8,34 0 -8,34  
6 351 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 37,16 4,17 -6,84 0 -6,84  
7 385 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 37,96 4,08 -6,04 0 -6,04  
8 360 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 38,35 4,04 -5,65 0 -5,65  
9 415 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 39,08 3,97 -4,92 0 -4,92  
10 371 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 40,46 3,83 -3,54 0 -3,54  
11 362 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 41,47 3,74 -2,53 0 -2,53  
12 353 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 41,90 3,70 -2,10 0 -2,10  
13 386 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT 41,97 3,69 -2,03 0 -2,03  
14 377 parson Minni Tairngire Fionnuala Ursula Korhonen TAMSK 42,20 3,67 -1,80 0 -1,80  
15 383 kääpin Indy Silver Night's Brown Animus Titta-Maria Puranen VAU 44,02 3,52 0,02 0 0,02  
16 352 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH 44,63 3,47 0,63 0 0,63  
17 350 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 45,93 3,38 1,93 0 1,93  
18 376 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 47,38 3,27 3,38 0 3,38  
19 411 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 35,77 4,33 -8,23 5 5  
20 354 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 38,28 4,05 -5,72 5 5  
21 373 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Tapio Niemi BAT 40,96 3,78 -3,04 5 5  
22 419 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 41,28 3,76 -2,72 5 5  
23 416 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE 42,73 3,63 -1,27 5 5  
24 384 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 43,76 3,54 -0,24 5 5  
25 417 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 44,52 3,48 0,52 5 5,52  
26 359 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen PPKY 44,58 3,48 0,58 5 5,58  
27 394 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA 45,47 3,41 1,47 5 6,47  
28 374 cavspa Myy Crawford Chica Bonita Heikki Kallio LAGU 50,48 3,07 6,48 0 6,48  
29 414 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT 53,97 2,87 9,97 0 9,97  
30 406 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 43,57 3,56 -0,43 10 10  
31 366 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 56,57 2,74 12,57 0 12,57  
32 364 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu BAT 42,27 3,67 -1,73 15 15  
33 412 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 52,69 2,94 8,69 10 18,69  
34 375 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 48,62 3,19 4,62 15 19,62  
  355 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK         HYL  
  357 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  378 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  379 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  381 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  382 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  391 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK         HYL  
  392 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  393 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Tapio Niemi BAT         HYL  
  395 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  396 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  397 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK         HYL  
  402 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         HYL  
  407 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  409 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  418 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  408 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  368 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  369 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  372 jackru Sissi Maiaran Aylen Niina Lahti-Hautala TAMSK         POIS  
  380 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU         POIS  
  390 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         POIS  
  403 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  410 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         POIS