Kilpailu 29.12.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2]

A hyppyrata, maksi 1, kello 10:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 42, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Rhy Kemi Rhys Jessica Saukkonen BAT 27,27 4,84 -11,73 0 -11,73 LUVA
2 2 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU 30,46 4,33 -8,54 0 -8,54 LUVA
3 10 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 33,72 3,91 -5,28 0 -5,28 LUVA
4 13 borcol Luna Jillaroo's Spirit In The Night Jani Leisti HSKK 34,30 3,85 -4,70 0 -4,70 LUVA
5 23 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU 36,45 3,62 -2,55 0 -2,55 LUVA
6 45 x-rotu Helmi Helmi Sanna Rinkinen TAMSK 43,32 3,05 4,32 0 4,32  
7 4 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 28,87 4,57 -10,13 5 5  
8 28 doberm Nowa Viva'la Rosa Femme Fatale Heidi Tauriainen HSKK 39,23 3,37 0,23 5 5,23  
9 17 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code Sini-Satu Immonen HSKH 47,94 2,75 8,94 0 8,94  
10 37 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI 30,26 4,36 -8,74 10 10  
11 7 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 33,70 3,92 -5,30 10 10  
12 25 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH 41,10 3,21 2,10 10 12,10  
13 41 x-rotu Koda Koda Tanja Ignatius HAUHAU 46,28 2,85 7,28 5 12,28  
14 68 espves Myy Maravilloso Carmen Milla-Maaria Parttimaa HI-HA 41,34 3,19 2,34 10 12,34  
15 32 valpai Faro Mihala´s Lion Heart Ahti Juuso HSKH 42,61 3,10 3,61 10 13,61  
16 39 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 45,80 2,88 6,80 10 16,80  
17 47 auspai Gizmo Drover's Can't Help It Terhi Louhekari SIUNT 46,81 2,82 7,81 10 17,81  
18 36 belpam Selma Aktivistin Ulrika Virve Kivelä HAUHAU 46,38 2,85 7,38 15 22,38  
19 19 valpai Ada Joulumaan Arctic Ardente Tuija Niskanen JAU 54,75 2,41 15,75 10 25,75  
20 38 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP 53,25 2,48 14,25 15 29,25  
21 15 kroati Selma Tuus Hiinokka Pia Jalomeri HSKH 59,70 2,21 20,70 15 35,70  
  3 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  5 auspai Samu True Choice Dazzling Date Katja Haapakoski LÄGI         HYL  
  6 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Mattila HSKH         HYL  
  8 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TSAU         HYL  
  9 belpag Ronja Ikimuiston Luoteistuuli Kati Koponen PORSK         HYL  
  12 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  14 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  16 borcol Roti Gelbie Minna Viitanen KKK         HYL  
  18 irlter Cara Fardarrigh Ain't It Cool Susanna Timonen VEIKK         HYL  
  21 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH         HYL  
  22 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  26 borcol Lumi Something Like Againts All Odds Tiina Kangas RAUMA         HYL  
  27 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  29 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU         HYL  
  30 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL  
  31 borcol Stidi Eyewitness Stargazer Outi Lehvä HAU         HYL  
  33 belpat Taisto Eero Anna Orenius CITYB         HYL  
  34 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS         HYL  
  46 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  48 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  35 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU         HYL  
  20 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS  
  40 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  
  42 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         POIS  
  44 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         POIS  
  49 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT         POIS  
  50 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         POIS  

A hyppyrata, medi 1, kello 11:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 20, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU 31,83 4,15 -7,17 0 -7,17 LUVA
2 73 parson Myyry After Barnakin Åsa Eveliina Sipilä JAU 34,11 3,87 -4,89 0 -4,89 SERT
3 54 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto HEILU 37,08 3,56 -1,92 0 -1,92 LUVA
4 74 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA 32,16 4,10 -6,84 5 5  
5 62 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS 38,66 3,41 -0,34 5 5  
6 59 stbter Irma Stormvindens Zasong Merianna Heikinmäki EKK 42,70 3,09 3,70 5 8,70  
7 72 cocspa Nelli Crab Apple's White Chocolate Matias Leinonen A-KOT 43,99 3,00 4,99 5 9,99  
8 57 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 50,17 2,63 11,17 10 21,17  
  51 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  52 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  55 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  56 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT         HYL  
  58 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander VEIKK         HYL  
  61 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         HYL  
  63 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka RAAHE         HYL  
  64 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  65 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  66 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen HAUHAU         HYL  
  69 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  71 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  53 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         POIS  
  68 espves Myy Maravilloso Carmen Milla-Maaria Parttimaa HI-HA         POIS  

A hyppyrata, mini 1, kello 12:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD 29,71 4,44 -9,29 0 -9,29 SERT
2 84 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU 29,92 4,41 -9,08 0 -9,08  
3 78 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 32,40 4,07 -6,60 0 -6,60 LUVA
4 81 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 37,77 3,49 -1,23 0 -1,23 SERT
5 75 lägpys Ben Gismon Ben Jari Laajala KKK 39,96 3,30 0,96 0 0,96  
6 85 mittel Hippu Mahti Vahdin Hiewatha Nea Lahtinen HSKH 40,13 3,29 1,13 0 1,13  
7 87 x-rotu Taotao Tao-Tao Heli Saukkola NU-PU 33,87 3,90 -5,13 5 5  
8 89 parson Frida Joutilaan Peppi Hannu Juottonen BAT 35,54 3,71 -3,46 5 5  
9 91 cocspa Sani Asvina Fine Sin Pilvi Ranta VAU 39,60 3,33 0,60 5 5,60  
10 106 kleins Missy Tempore Missing Words Riikka Kajan HSKH 40,59 3,25 1,59 5 6,59  
11 107 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH 41,73 3,16 2,73 5 7,73  
12 98 wecoca Tupla Darling Dinga Controversia Marja Liikanen HAU 48,79 2,70 9,79 0 9,79  
13 77 koohon Jana Bullbenz Kooi Qera Sade Tytti Käyhkö TAMSK 36,64 3,60 -2,36 10 10  
14 95 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola-Attila I-HAH 38,96 3,39 -0,04 10 10  
15 94 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU 41,43 3,19 2,43 10 12,43  
16 86 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg HEILU 41,98 3,14 2,98 10 12,98  
17 90 shelam Lux Minimonsin Mystica Maiju Korhonen ATD 44,77 2,95 5,77 10 15,77  
18 100 jackru Metka Vauhti Vinhan Metka Eila Kuronen I-HAH 52,17 2,53 13,17 5 18,17  
19 80 x-rotu Kepponen Kepponen Lotta Laakso PORSK 49,90 2,64 10,90 10 20,90  
  76 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  79 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  82 kääpin Mette Cherryfellow's Tiny Passion Miia Kallio I-HAH         HYL  
  88 shelam Nox Zarvo's Black Dream By Illusion Milla Saari HI-HA         HYL  
  99 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  
  101 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  102 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  
  92 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen HI-HA         POIS  
  97 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK         POIS  
  103 kleins Devi Devi Vom Haus Kring Hanna Downton JAU         POIS  
  104 x-rotu Heksu Hektor Hanna-Mari Selçuk FORPK         POIS  

A hyppyrata, maksi 2, kello 17:25, tuomari Sami Topra, koirakoita 32, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 26,46 5,33 -13,54 0 -13,54 LUVA
2 131 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 37,40 3,77 -2,60 0 -2,60 SERT
3 117 lappor Repo Karhukallion El Diablo Anu Eloranta (GER) 38,56 3,66 -1,44 0 -1,44 LUVA
4 125 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 27,41 5,14 -12,59 5 5  
5 137 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti AST 30,23 4,66 -9,77 5 5  
6 142 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Claudia Ottka I-HAH 37,72 3,74 -2,28 5 5  
7 108 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA 39,93 3,53 -0,07 5 5  
8 116 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 40,28 3,50 0,28 5 5,28  
9 114 borcol Milla Johan On Ylämummo Emilia Gordin HAU 28,61 4,93 -11,39 10 10  
10 109 borcol Senna Johan On Murskavoitto Seppo Savikko HAU 34,72 4,06 -5,28 10 10  
11 139 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Emma Stenroos BAT 39,56 3,56 -0,44 10 10  
12 136 espves Tarmo Aquatic Apollo Raili Sonninen-Korhonen EKK 40,33 3,50 0,33 10 10,33  
13 121 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 45,83 3,08 5,83 5 10,83  
14 127 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 42,00 3,36 2,00 10 12,00  
15 128 borcol Sumu Myytin Tähteinvälinen Liisa Nevalainen TAMSK 48,07 2,93 8,07 5 13,07  
  44 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  49 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT         HYL  
  110 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  111 auspai Remy Moving Spirit Famous Fireworks Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  113 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT         HYL  
  115 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  119 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  122 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HAGI         HYL  
  124 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  126 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  130 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  133 espves Nuno Beso Bocan Atrevimiento Seppo Savikko HAU         HYL  
  134 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  135 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT         HYL  
  141 afgaan Taisha Kirman Taisha Kirsi Nousiainen AGRY         HYL  
  143 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  145 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  112 kulnou Santtu Golden Cub Danny De Boy Pilvi Ranta VAU         POIS  
  123 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  132 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH         POIS  
  140 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         POIS  
  144 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK         POIS  

A hyppyrata, medi 2, kello 18:15, tuomari Sami Topra, koirakoita 14, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 kesvil Sisu Geppetto's Hanson Tiina Kaskinen KKK 30,63 4,60 -9,37 0 -9,37  
2 147 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Marko Kivihalme HSKH 31,40 4,49 -8,60 0 -8,60  
3 167 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 33,67 4,19 -6,33 0 -6,33 LUVA
4 153 koohon Ruuti Bullbenz Kooi Ruud Ulri Mika Kallio KKK 33,94 4,15 -6,06 0 -6,06  
5 165 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 34,42 4,10 -5,58 10 10  
6 155 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 44,00 3,20 4,00 10 14,00  
7 158 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 50,30 2,80 10,30 5 15,30  
  149 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  152 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  156 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  159 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  160 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Seppo Savikko HAU         HYL  
  161 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  164 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  73 parson Myyry After Barnakin Åsa Eveliina Sipilä JAU         POIS  
  146 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH         POIS  
  148 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU         POIS  
  151 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         POIS  
  157 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         POIS  
  162 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH         POIS  
  166 tiiter Ville Pindaros Hot Headline Minttu Merivirta KEMKO         POIS  

A hyppyrata, mini 2, kello 18:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 16, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 179 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 30,11 4,68 -9,89 0 -9,89  
2 172 sakmet Ritu Niputtajan Ritu Rubiini Katja Lassila-Hyypiä VAU 32,84 4,29 -7,16 0 -7,16 SERT
3 176 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 34,93 4,04 -5,07 0 -5,07 LUVA
4 180 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 36,95 3,82 -3,05 0 -3,05 SERT
5 171 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 38,61 3,65 -1,39 0 -1,39  
6 174 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU 41,93 3,36 1,93 0 1,93  
7 173 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 43,77 3,22 3,77 0 3,77  
8 182 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 40,04 3,52 0,04 5 5,04  
9 177 käävil Oskari Trucker's Yoo-Hoo Yorgos Tea Mehtonen HEILU 40,34 3,49 0,34 5 5,34  
10 185 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 38,59 3,65 -1,41 10 10  
11 187 x-rotu Muru Muru Roosa Laaksonen PORSK 46,02 3,06 6,02 5 11,02  
12 169 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU 52,55 2,68 12,55 10 22,55  
  178 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  181 borter Jurri Flagstones Happy Hooligan Kirsi Saastamoinen BAT         HYL  
  183 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH         HYL  
  184 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         HYL  
  168 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  170 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH         POIS  
  175 kääsna Kapu Rantakaupin Uutispommi Anu-Leena Korpi ATT         POIS  
  188 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH         POIS  
  83 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 43, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 31,43 4,61 -14,57 0 -14,57 SERT
2 44 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 32,49 4,46 -13,51 0 -13,51 SERT
3 4 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 33,18 4,37 -12,82 0 -12,82 LUVA
4 30 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT 34,23 4,24 -11,77 0 -11,77 LUVA
5 47 auspai Gizmo Drover's Can't Help It Terhi Louhekari SIUNT 48,23 3,01 2,23 0 2,23  
6 22 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD 34,67 4,18 -11,33 5 5  
7 48 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 35,74 4,06 -10,26 5 5  
8 2 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU 36,08 4,02 -9,92 5 5  
9 8 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TSAU 37,09 3,91 -8,91 5 5  
10 10 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 38,87 3,73 -7,13 5 5  
11 7 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 41,19 3,52 -4,81 5 5  
12 32 valpai Faro Mihala´s Lion Heart Ahti Juuso HSKH 44,17 3,28 -1,83 5 5  
13 25 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH 44,76 3,24 -1,24 5 5  
14 23 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU 45,88 3,16 -0,12 5 5  
15 45 x-rotu Helmi Helmi Sanna Rinkinen TAMSK 52,07 2,79 6,07 0 6,07  
16 15 kroati Selma Tuus Hiinokka Pia Jalomeri HSKH 41,47 3,50 -4,53 10 10  
17 6 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Mattila HSKH 41,61 3,48 -4,39 10 10  
18 27 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 45,45 3,19 -0,55 10 10  
19 36 belpam Selma Aktivistin Ulrika Virve Kivelä HAUHAU 47,47 3,06 1,47 10 11,47  
20 34 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS 47,48 3,05 1,48 10 11,48  
21 11 x-rotu Hammer Hammer Hannamari Nieminen HSKH 49,71 2,92 3,71 10 13,71  
22 37 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI 33,45 4,34 -12,55 15 15  
23 35 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU 41,95 3,46 -4,05 20 20  
24 41 x-rotu Koda Koda Tanja Ignatius HAUHAU 53,67 2,70 7,67 15 22,67  
25 13 borcol Luna Jillaroo's Spirit In The Night Jani Leisti HSKK 54,18 2,68 8,18 15 23,18  
26 21 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH 42,69 3,40 -3,31 25 25  
27 5 auspai Samu True Choice Dazzling Date Katja Haapakoski LÄGI 48,88 2,97 2,88 25 27,88  
  3 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  9 belpag Ronja Ikimuiston Luoteistuuli Kati Koponen PORSK         HYL  
  12 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  16 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  17 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  19 valpai Ada Joulumaan Arctic Ardente Tuija Niskanen JAU         HYL  
  24 kulnou Bella Guldgårdens Pretty Princess Leena Paavola JAU         HYL  
  26 borcol Lumi Something Like Againts All Odds Tiina Kangas RAUMA         HYL  
  28 doberm Nowa Viva'la Rosa Femme Fatale Heidi Tauriainen HSKK         HYL  
  29 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU         HYL  
  31 borcol Stidi Eyewitness Stargazer Outi Lehvä HAU         HYL  
  33 belpat Taisto Eero Anna Orenius CITYB         HYL  
  38 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  
  39 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  43 borcol Rhy Kemi Rhys Jessica Saukkonen BAT         HYL  
  46 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  1 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         POIS  
  20 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS  
  40 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  
  42 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         POIS  
  50 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 13:10, tuomari Sami Topra, koirakoita 19, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 stbter Irma Stormvindens Zasong Merianna Heikinmäki EKK 42,46 3,56 -8,54 0 -8,54 LUVA
2 54 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto HEILU 47,24 3,20 -3,76 0 -3,76 SERT
3 70 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU 42,62 3,54 -8,38 5 5  
4 52 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 45,17 3,34 -5,83 5 5  
5 62 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS 57,37 2,63 6,37 0 6,37  
6 57 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 58,06 2,60 7,06 0 7,06  
7 72 cocspa Nelli Crab Apple's White Chocolate Matias Leinonen A-KOT 53,85 2,80 2,85 5 7,85  
8 60 espves Ronja Zorrazo Cute Commander Emma Roberts HSKK 38,22 3,95 -12,78 10 10  
9 67 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus KAT 45,62 3,31 -5,38 25 25  
10 65 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH 70,72 2,13 19,72 10 29,72  
  51 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  55 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  56 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT         HYL  
  61 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         HYL  
  64 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  66 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen HAUHAU         HYL  
  69 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  71 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  74 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  53 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         POIS  
  63 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka RAAHE         POIS  
  68 espves Myy Maravilloso Carmen Milla-Maaria Parttimaa HI-HA         POIS  
  73 parson Myyry After Barnakin Åsa Eveliina Sipilä JAU         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 13:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 38,42 3,93 -12,58 0 -12,58 SERT
2 90 shelam Lux Minimonsin Mystica Maiju Korhonen ATD 39,28 3,84 -11,72 0 -11,72 LUVA
3 80 x-rotu Kepponen Kepponen Lotta Laakso PORSK 46,44 3,25 -4,56 0 -4,56 SERT
4 99 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH 48,74 3,10 -2,26 5 5  
5 75 lägpys Ben Gismon Ben Jari Laajala KKK 49,77 3,03 -1,23 5 5  
6 95 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola-Attila I-HAH 47,27 3,19 -3,73 10 10  
7 106 kleins Missy Tempore Missing Words Riikka Kajan HSKH 58,03 2,60 7,03 5 12,03  
8 93 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 44,11 3,42 -6,89 15 15  
9 100 jackru Metka Vauhti Vinhan Metka Eila Kuronen I-HAH 67,14 2,25 16,14 0 16,14  
10 105 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä VEIKK 59,13 2,55 8,13 20 28,13  
  77 koohon Jana Bullbenz Kooi Qera Sade Tytti Käyhkö TAMSK         HYL  
  78 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  79 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  82 kääpin Mette Cherryfellow's Tiny Passion Miia Kallio I-HAH         HYL  
  84 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU         HYL  
  87 x-rotu Taotao Tao-Tao Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  88 shelam Nox Zarvo's Black Dream By Illusion Milla Saari HI-HA         HYL  
  89 parson Frida Joutilaan Peppi Hannu Juottonen BAT         HYL  
  91 cocspa Sani Asvina Fine Sin Pilvi Ranta VAU         HYL  
  94 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  101 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  102 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  
  107 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH         HYL  
  81 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU         POIS  
  92 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen HI-HA         POIS  
  96 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD         POIS  
  97 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK         POIS  
  103 kleins Devi Devi Vom Haus Kring Hanna Downton JAU         POIS  
  104 x-rotu Heksu Hektor Hanna-Mari Selçuk FORPK         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Sami Topra, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HAGI 32,79 4,82 -15,21 0 -15,21 LUVA
2 115 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 34,98 4,52 -13,02 0 -13,02 LUVA
3 132 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 36,47 4,33 -11,53 0 -11,53 LUVA
4 145 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT 37,48 4,22 -10,52 0 -10,52 LUVA
5 144 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 39,69 3,98 -8,31 0 -8,31 SERT
6 117 lappor Repo Karhukallion El Diablo Anu Eloranta (GER) 50,46 3,13 2,46 0 2,46  
7 114 borcol Milla Johan On Ylämummo Emilia Gordin HAU 37,11 4,26 -10,89 5 5  
8 111 auspai Remy Moving Spirit Famous Fireworks Sari-Anne Björklund KKK 39,62 3,99 -8,38 5 5  
9 135 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT 40,74 3,88 -7,26 5 5  
10 142 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Claudia Ottka I-HAH 43,22 3,66 -4,78 5 5  
11 127 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 44,67 3,54 -3,33 5 5  
12 112 kulnou Santtu Golden Cub Danny De Boy Pilvi Ranta VAU 45,24 3,49 -2,76 5 5  
13 131 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 45,29 3,49 -2,71 5 5  
14 130 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK 48,00 3,29 0,00 5 5  
15 108 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA 51,80 3,05 3,80 5 8,80  
16 113 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 33,10 4,77 -14,90 10 10  
17 125 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 38,12 4,14 -9,88 10 10  
18 138 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 39,32 4,02 -8,68 10 10  
19 139 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Emma Stenroos BAT 42,79 3,69 -5,21 10 10  
20 110 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH 44,22 3,57 -3,78 10 10  
21 141 afgaan Taisha Kirman Taisha Kirsi Nousiainen AGRY 53,83 2,93 5,83 5 10,83  
22 129 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH 46,90 3,37 -1,10 15 15  
23 116 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 56,40 2,80 8,40 10 18,40  
24 121 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 62,20 2,54 14,20 10 24,20  
  109 borcol Senna Johan On Murskavoitto Seppo Savikko HAU         HYL  
  124 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  126 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  128 borcol Sumu Myytin Tähteinvälinen Liisa Nevalainen TAMSK         HYL  
  133 espves Nuno Beso Bocan Atrevimiento Seppo Savikko HAU         HYL  
  134 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  136 espves Tarmo Aquatic Apollo Raili Sonninen-Korhonen EKK         HYL  
  137 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti AST         HYL  
  140 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  143 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  118 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen KAT         POIS  
  123 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:40, tuomari Sami Topra, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 38,68 4,09 -9,32 0 -9,32 SERT
2 146 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH 38,92 4,06 -9,08 0 -9,08 SERT
3 154 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH 39,88 3,96 -8,12 0 -8,12 LUVA
4 166 tiiter Ville Pindaros Hot Headline Minttu Merivirta KEMKO 40,91 3,86 -7,09 0 -7,09 SERT
5 153 koohon Ruuti Bullbenz Kooi Ruud Ulri Mika Kallio KKK 45,43 3,48 -2,57 0 -2,57  
6 156 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 35,50 4,45 -12,50 5 5  
7 164 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Marko Kivihalme HSKH 45,54 3,47 -2,46 5 5  
8 155 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 48,47 3,26 0,47 5 5,47  
9 165 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 42,27 3,74 -5,73 10 10  
10 167 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 44,20 3,58 -3,80 10 10  
11 163 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 46,84 3,37 -1,16 15 15  
12 158 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 63,95 2,47 15,95 0 15,95  
  147 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  149 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  150 kesvil Sisu Geppetto's Hanson Tiina Kaskinen KKK         HYL  
  152 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  159 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  160 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Seppo Savikko HAU         HYL  
  161 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  73 parson Myyry After Barnakin Åsa Eveliina Sipilä JAU         POIS  
  148 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU         POIS  
  151 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         POIS  
  157 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 16:15, tuomari Sami Topra, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,76 3,97 -8,24 0 -8,24 SERT
2 175 kääsna Kapu Rantakaupin Uutispommi Anu-Leena Korpi ATT 42,16 3,75 -5,84 0 -5,84 SERT
3 188 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 43,26 3,65 -4,74 0 -4,74 SERT
4 173 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 48,77 3,24 0,77 0 0,77  
5 169 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU 49,33 3,20 1,33 0 1,33  
6 182 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 49,96 3,16 1,96 0 1,96  
7 187 x-rotu Muru Muru Roosa Laaksonen PORSK 50,04 3,16 2,04 0 2,04  
8 179 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 34,22 4,62 -13,78 5 5  
9 185 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 40,84 3,87 -7,16 5 5  
10 172 sakmet Ritu Niputtajan Ritu Rubiini Katja Lassila-Hyypiä VAU 45,25 3,49 -2,75 5 5  
11 184 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY 45,51 3,47 -2,49 5 5  
12 183 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH 39,05 4,05 -8,95 10 10  
13 180 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 47,47 3,33 -0,53 10 10  
14 178 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 47,67 3,31 -0,33 10 10  
15 186 caiter Suzy Leavenworth Catch The Wish Ulrika Renwall TAMMI 55,00 2,87 7,00 5 12,00  
16 176 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 46,43 3,40 -1,57 15 15  
17 177 käävil Oskari Trucker's Yoo-Hoo Yorgos Tea Mehtonen HEILU 51,15 3,09 3,15 15 18,15  
18 174 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU 80,04 1,97 32,04 5 37,04  
  171 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  181 borter Jurri Flagstones Happy Hooligan Kirsi Saastamoinen BAT         HYL  
  96 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD         HYL  
  81 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU         HYL  
  168 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  170 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH         POIS