Kilpailu 28.6.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[E Maksi 3] [F Maksi 3] [E Medi 3] [F Medi 3] [E Mini 3] [F Mini 3]

E agilityrata, maksi 3, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 46, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 33,37 4,34 -6,63 0 -6,63  
2 19 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 33,42 4,34 -6,58 0 -6,58 SERT-A FI AVA
3 33 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja SBCAK 35,85 4,05 -4,15 0 -4,15  
4 52 borcol Pray Öbetet's Dusk Anja Lehtiö LAW 36,39 3,98 -3,61 0 -3,61  
5 18 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 35,03 4,14 -4,97 5 5  
6 50 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH 36,79 3,94 -3,21 5 5  
7 2 belpat Cami No-How Way To Go Pauliina Sulin JAU 37,19 3,90 -2,81 5 5  
8 43 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU 37,22 3,90 -2,78 5 5  
9 26 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 38,42 3,77 -1,58 5 5  
10 38 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 41,16 3,52 1,16 5 6,16  
11 118 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 33,28 4,36 -6,72 10 10  
12 117 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 35,12 4,13 -4,88 10 10  
13 1 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 36,80 3,94 -3,20 10 10  
14 4 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 39,87 3,64 -0,13 10 10  
15 31 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 48,74 2,97 8,74 5 13,74  
  3 lappor Vinha Sagaberran Nevanneito Hanna Bragge LAPPA         HYL  
  5 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD         HYL  
  7 sakpai Mursu Memorix Utzo Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  9 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  11 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA         HYL  
  12 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  13 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  14 borcol Jenga Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  15 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  16 belpat Rico Dujoiedevie Fëanor Johanna Parikka A-KOT         HYL  
  17 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  20 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  21 novnou Yoda Hedera's Ultimate Ride Jonna Pietiläinen TUUKK         HYL  
  22 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  23 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  25 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH         HYL  
  27 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH         HYL  
  28 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  29 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Wikström AST         HYL  
  30 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  35 x-rotu Tara Tara Suvi Vainikka LAU         HYL  
  39 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH         HYL  
  40 belpat Cina Kuunsirpin Lady Moonshine Susanna Mäkinen CITYB         HYL  
  42 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH         HYL  
  44 lappor Jänkä Sagaberran Jäänkävijä Hanna Bragge LAPPA         HYL  
  45 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         HYL  
  46 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  48 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  49 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  51 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  116 espves Minni Carmeliteofgold Milla-Maaria Parttimaa HI-HA         HYL  
  8 lappor Pii Tuhkavuorten Sateentekijä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  10 auskel Nano Placo Dior Juha Ruokonen KKK         POIS  
  34 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  36 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  37 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         POIS  

F agilityrata, maksi 3, tuomari Esa Muotka, koirakoita 41, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 32,63 4,57 -8,37 0 -8,37  
2 52 borcol Pray Öbetet's Dusk Anja Lehtiö LAW 34,16 4,36 -6,84 0 -6,84  
3 33 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja SBCAK 34,67 4,30 -6,33 0 -6,33  
4 43 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU 35,17 4,24 -5,83 0 -5,83  
5 42 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH 35,67 4,18 -5,33 0 -5,33  
6 48 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 35,75 4,17 -5,25 0 -5,25  
7 18 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 36,76 4,05 -4,24 0 -4,24  
8 11 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA 40,01 3,72 -0,99 0 -0,99  
9 35 x-rotu Tara Tara Suvi Vainikka LAU 45,10 3,30 4,10 0 4,10  
10 28 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU 35,41 4,21 -5,59 5 5  
11 49 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT 40,58 3,67 -0,42 5 5  
12 5 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD 41,56 3,59 0,56 5 5,56  
13 26 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 42,02 3,55 1,02 5 6,02  
14 45 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH 45,46 3,28 4,46 5 9,46  
15 20 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 33,55 4,44 -7,45 10 10  
16 24 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 40,50 3,68 -0,50 10 10  
17 27 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH 46,60 3,20 5,60 5 10,60  
18 25 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 47,10 3,16 6,10 5 11,10  
19 31 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 48,76 3,06 7,76 5 12,76  
20 38 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 45,19 3,30 4,19 10 14,19  
21 4 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 39,17 3,80 -1,83 15 15  
22 50 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH 40,72 3,66 -0,28 15 15  
23 13 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 46,20 3,22 5,20 10 15,20  
24 14 borcol Jenga Nollapeli Tiiu Toijala HAU 42,02 3,55 1,02 15 16,02  
  1 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  2 belpat Cami No-How Way To Go Pauliina Sulin JAU         HYL  
  7 sakpai Mursu Memorix Utzo Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  9 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  12 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  15 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  16 belpat Rico Dujoiedevie Fëanor Johanna Parikka A-KOT         HYL  
  17 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  19 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  21 novnou Yoda Hedera's Ultimate Ride Jonna Pietiläinen TUUKK         HYL  
  22 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  23 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  30 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  39 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH         HYL  
  40 belpat Cina Kuunsirpin Lady Moonshine Susanna Mäkinen CITYB         HYL  
  51 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  118 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE)         HYL  
  8 lappor Pii Tuhkavuorten Sateentekijä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  10 auskel Nano Placo Dior Juha Ruokonen KKK         POIS  
  29 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Wikström AST         POIS  
  34 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  36 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  37 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello n: 19:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 27, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 37,25 3,89 -2,75 0 -2,75 SERT-A
2 57 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 37,46 3,87 -2,54 0 -2,54  
3 71 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 37,67 3,85 -2,33 0 -2,33  
4 55 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 38,69 3,75 -1,31 0 -1,31  
5 67 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 41,63 3,48 1,63 0 1,63  
6 53 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 44,24 3,28 4,24 0 4,24  
7 76 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Sami Suvanto HAU 33,96 4,27 -6,04 5 5  
8 69 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD 45,17 3,21 5,17 0 5,17  
9 70 novnou Caro Merkillinen Kide Tiina Tahvanainen KKK 36,86 3,93 -3,14 10 10  
10 79 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 42,17 3,44 2,17 10 12,17  
11 73 irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH 47,21 3,07 7,21 5 12,21  
12 65 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 44,99 3,22 4,99 10 14,99  
13 58 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 48,77 2,97 8,77 10 18,77  
  54 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  56 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  59 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  60 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  61 shelam Pesonen Patinan Najad Satu Penttinen LAU         HYL  
  62 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  64 koohon Ditte Milfeddyg Juffrow Emily Jarkko Jormanainen HI-HA         HYL  
  66 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  68 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  74 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  75 kromfo Enni Jazzmo Flamenco Petra Jokila LEVEK         HYL  
  78 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  80 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  114 espves Tinto Concurrido Yacuzzi Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  63 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  
  72 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         POIS  

F agilityrata, medi 3, tuomari Esa Muotka, koirakoita 27, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 36,08 4,13 -4,92 0 -4,92  
2 67 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 40,76 3,66 -0,24 0 -0,24 SERT-A
3 69 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD 42,19 3,53 1,19 0 1,19  
4 74 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 35,95 4,14 -5,05 5 5  
5 64 koohon Ditte Milfeddyg Juffrow Emily Jarkko Jormanainen HI-HA 37,34 3,99 -3,66 5 5  
6 62 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK 38,91 3,83 -2,09 5 5  
7 77 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 39,11 3,81 -1,89 5 5  
8 66 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH 39,27 3,79 -1,73 5 5  
9 73 irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH 40,87 3,65 -0,13 5 5  
10 80 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH 47,39 3,14 6,39 0 6,39  
11 79 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 42,56 3,50 1,56 5 6,56  
12 54 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 45,90 3,25 4,90 5 9,90  
13 78 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH 41,52 3,59 0,52 10 10,52  
14 68 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 46,81 3,18 5,81 5 10,81  
15 58 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 44,48 3,35 3,48 15 18,48  
16 65 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 49,78 2,99 8,78 15 23,78  
  53 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  56 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  57 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  59 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  60 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  61 shelam Pesonen Patinan Najad Satu Penttinen LAU         HYL  
  70 novnou Caro Merkillinen Kide Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  71 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH         HYL  
  75 kromfo Enni Jazzmo Flamenco Petra Jokila LEVEK         HYL  
  76 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Sami Suvanto HAU         HYL  
  114 espves Tinto Concurrido Yacuzzi Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  63 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  
  72 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         POIS  

E agilityrata, mini 3, kello n: 20:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 29, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 36,70 3,95 -3,30 0 -3,30 SERT-A FI AVA
2 91 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 37,62 3,85 -2,38 0 -2,38  
3 86 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 37,82 3,83 -2,18 0 -2,18  
4 98 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 38,04 3,81 -1,96 0 -1,96  
5 87 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH 38,26 3,79 -1,74 0 -1,74  
6 104 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,68 3,65 -0,32 0 -0,32  
7 93 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK 40,59 3,57 0,59 0 0,59  
8 81 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 38,31 3,79 -1,69 5 5  
9 82 auster Aksu Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 45,50 3,19 5,50 0 5,50  
10 112 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 45,70 3,17 5,70 0 5,70  
11 89 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 46,87 3,09 6,87 0 6,87  
12 92 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuussi SVK 46,94 3,09 6,94 0 6,94  
13 84 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 46,03 3,15 6,03 5 11,03  
14 83 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 51,51 2,82 11,51 5 16,51  
15 108 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 49,69 2,92 9,69 10 19,69  
  85 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  88 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  94 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  95 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  97 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         HYL  
  99 parson Minni Tairngire Fionnuala Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  100 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  101 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  102 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         HYL  
  103 borter Sara Mel Arctic Salvi Maiju Kohonen RÄ-KÄ         HYL  
  105 lägpys Viva Maiskis Vivian Maija Henttonen JAU         HYL  
  106 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  107 käävil Floyd Sarahill It's Only Love Minna Kurttila HSKH         HYL  
  111 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  90 borter Essu Heathberry's Smart Casual Satu Laru P-HAU         POIS  
  96 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD         POIS  
  109 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         POIS  

F agilityrata, mini 3, tuomari Esa Muotka, koirakoita 29, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 38,32 3,89 -2,68 0 -2,68  
2 98 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 38,52 3,87 -2,48 0 -2,48  
3 95 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 38,86 3,83 -2,14 0 -2,14  
3 104 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 38,86 3,83 -2,14 0 -2,14  
5 87 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH 39,05 3,82 -1,95 0 -1,95  
6 86 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 39,33 3,79 -1,67 0 -1,67  
7 93 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK 40,59 3,67 -0,41 0 -0,41  
8 106 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 40,60 3,67 -0,40 0 -0,40  
9 82 auster Aksu Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 43,22 3,45 2,22 0 2,22  
10 88 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 44,14 3,38 3,14 0 3,14  
11 92 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuussi SVK 45,39 3,28 4,39 0 4,39  
12 100 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 36,55 4,08 -4,45 5 5  
13 101 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 41,98 3,55 0,98 5 5,98  
14 113 cavspa Myy Crawford Chica Bonita Miia Kallio I-HAH 48,60 3,07 7,60 0 7,60  
15 89 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 49,02 3,04 8,02 5 13,02  
16 108 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 50,93 2,93 9,93 5 14,93  
17 102 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE 46,14 3,23 5,14 10 15,14  
18 81 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 46,29 3,22 5,29 15 20,29  
19 112 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 54,09 2,76 13,09 10 23,09  
  83 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU         HYL  
  84 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  85 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  91 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  94 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  99 parson Minni Tairngire Fionnuala Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  103 borter Sara Mel Arctic Salvi Maiju Kohonen RÄ-KÄ         HYL  
  105 lägpys Viva Maiskis Vivian Maija Henttonen JAU         HYL  
  107 käävil Floyd Sarahill It's Only Love Minna Kurttila HSKH         HYL  
  111 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  90 borter Essu Heathberry's Smart Casual Satu Laru P-HAU         POIS  
  96 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD         POIS  
  109 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         POIS